Wpis z mikrobloga

W trakcie ogłoszeń z jedna kuleżanką tak pogadalim trochim o tym co będzie ogłoszone jeszcze na OFFa. I tak nam chwile zaświtała myśl(a raczej mi podpatrując u znajomego czego słucha na spotifaju), że no ja bym bardzo ale to bardzo bardzo chciał na OFFie koncert MUCH. A jest okazja, bo jakos od niecałego miesiąca jest dostępny remaster debiutu Much czyli Terroromans.

Serio postaram się zwięźle, bo zaraz śpulka ;x Debiut wychodzi 19 listopada 2007. Jest ze mną... no prawie od tego 2008, jakoś znajomy mnie ich ,,nauczył'' słuchać. I to jest jeden z tych zespołów z którymi wchodziłem mocno w wakacje 2008, obok nieszczęsnego aczkolwiek pięknego M83. Gdzie było smutno i źle i tragicznie ale zarazem pojawiały się takie chwile radości. Album był wręcz magiczny, a na dobitkę Opener 2010 i ten drugi koncert poważny na żywo, właśnie oni cali na czarno ubrani. Czym urzekli? Chyba prostotą, szeptaniem do uszka prostych słów, prostymi i uderzającymi emocjami. Mimowolnie płyta została na bardzo długo w świadomości i tak się fajnie zakorzeniła. Bo dziś maglująć ten remaster Xerroromans(z dobrym nawet singlem w starym składzie Obok Ulic i Miejsc ) dostaję pewnych flashbacków. Omineło mnie akurat mocniejsze jaranie się demówkami i singlami. Ale czytałem to, wracałem do tego przy płycie na słynnym już forum muzycznym na literę P kończącym się na orcys. Pewnie niektórzy z was pamietają tamte ,,wydarzenia'' ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do samej płyty, remaster wyszedł fajnie. Brakowało mi oderwania się, powrotu sentymentalnego, chwili odczuć. Siłą do dzisiaj tej płyty są teksty. To komiczne ale mijają lata a ja nadal potrafię śpiewać parę kawałków z pamięci, to całkiem przyjemne. A trudno nie zapomnieć takich fajnych i linijek jak:

Najważniejszy dzień

Czy już wiesz, czy chcesz, czy już jesteś w grze?

Czy rozumiesz i potrafisz opowiedzieć się?


Galanteria to zdjecie Scarlett robiło wszystko, teledysk był zbędny

Chodź i powiedz mi słowa słodkie jak Delicje, o których wiemy tylko my!

Niech moje biszkoptowe serce, owinięte ciasno folią będzie ciepłe


Miasto doznań

To miasto ważnych spraw i krótkich miłości [...] Wyglądasz tak nierozsądnie, to nieistotne,


Zapach wrzątku

Nauczymy się od nowa chodzić spać, wypowiadać słowa na M


Brudny śnieg

#!$%@?ę się w tramwajach, #!$%@?ę się na mieście.


I to mnie trafiło. I to mnie rusza do dzis. Prostota, minimalizm. Nic więcej nie potrzebuję chyba do szczęścia tylko takich prostych rzeczy i form przekazu. I wiem juz jedno. Bez względu na to, co wyjdzie w tym roku, jakie wynalazki odkryje lub sobie przypomnę. Ten remaster będzie moim albumem wakacji. Idealny na długi wyjazd na festiwal, pozytywny z humorkiem. Jestem ciekaw tylko jakie wrześniowe cenne dni mi zapewni, jak w 21 dni

Jeśli Arczi ogłosi ich na OFFa(na co licze bo robią trasę) to jak ktoś trafi na ich koncert około 16 i zobaczy kogoś drącego ryja pod barierkami to będę ja. Bo na tym lajwie z Poznania widać że mają energię. Ciao wszystkim ;*

I tak jak teraz nie ma to znaczenia, że

Zasypiamy byle gdzie, oddychamy tym co jest na "te"

I od niechcenia mamy te marzenia, gdzie

Trochę jaśniej robi się i trochę cieplej też



Muchy - Fototapeta

#muzyka #zimniokpoleca #dobrebopolskie #muchy
A.....h - W trakcie ogłoszeń z jedna kuleżanką tak pogadalim trochim o tym co będzie ...
  • 4
PĘDZĄ PO SREBRNYCH SZYNACH POCISKI NA PRĄD KOLOROWE PODCHODY WJEZDZAJA NA MOST W SWOICH DROGICH TAKSOWKAHC ASTRONAUCI NA NIBY WIOZA DO KONSTELACJI BLOKÓW dalej pamiętam na pamięć najpiękniejsze teksty życia, i bez tych wersy kapsem nie widziałbym jak pisać o muzyce i w ogóle jak rozmawiać z ludźmi @Apollo_Vermouth