Wpis z mikrobloga

Dla fanów hondy i wielbicieli januszy...

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-accord-coupe-3-5-3oo-km-jedyny-taki-ID6Acg5X.html

Jedyny taki, faktycznie xD no to sprawdzamy... VIN na aukcji nie jest podany, ale jeden sms i mamy: 1HGCT2B8XDA005291.

Po sprawdzeniu historii:
1. Samochód popowodziowy - powódź w Houston, Texas, USA - październik 2017.
2. Wystawiony na aukcję przez firmę ubezpieczeniową, zaś sprzedany za 1525$ (~5490zł).

Koszt sprowadzenia takiego samochodu do polski to około 4000 zł. Dodajemy koszt pojazdu 5490 zł i koszt oclenia około 1000 zł. Sumując wychodzi 10500 zł.

Cena na aukcji to 59900 zł - 10500 zł = 49400 zł przebitki u janusza handlarza.
Tak się robi piniądz ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: Nie dajcie się naciąć na zalane auta, tylko czekać aż elektryka padnie w trakcie jazdy.

#honda #motoryzacja #januszebiznesu

  • 9
  • Odpowiedz
Koszt sprowadzenia takiego samochodu do polski to około 4000 zł. Dodajemy koszt pojazdu 5490 zł i koszt oclenia około 1000 zł. Sumując wychodzi 10500 zł.


@therifler: no tak liczyłeś na pewno: koszt aukcji (była może później zamknięta i nie widać kwoty?), prowizja aukcji, transport lądowy do portu, kontener i transport, akcyza, vat, transport z portu do Polski.
  • Odpowiedz
@Krecior15: Kurde, przeszło mi przez myśl coś takiego, że przecież to jest bajeczny interes. Ale nie miałbym serca tak ludzi walić w uja. Jeżeli samochód nie miałby wpisu w carfax to jedynym sposobem by to odkryć byłoby rozebranie go na części. Obecnie autentycznie się boję kupić coś używanego. Chyba doinwestuję, dozbieram i kupię mazdę 3 z salonu. Dupy nie urywa, asfaltu kołami też - ale święty spokój na 5 lat...
  • Odpowiedz
@therifler: Tak też zrobiłem i jest dokładnie jak mówisz: Dupy nie urywa, asfaltu też, ale też nie zamula i ma wszystko co trzeba. Choć odwiedziłem już serwis, to nie zapłaciłem ani grosza i dostałem zastępczy, więc jedyne co straciłem to dwa razy po godzinie życia.
  • Odpowiedz
@therifler: a skad wiesz,ze za tyle poszedl? iaai i reszta copartow nie sprawdzisz archiwalnych cen.
To,ze widziales tam gdzies 1500 nie jest wcale jednoznaczne z tym,ze za tyle sprzedali
Brakuje w Twojej ukladance sporo kosztow.

Jak mi bedziesz za 4k przywozil auta z USA do Polski to Ci 1000 dokladam do kazdego.
  • Odpowiedz