Wpis z mikrobloga

Hej! Dziś zapraszam do zapoznania się z moim najnowszym przepisem na tradycyjny węgierski gulasz. Jakiś czas temu w głosowaniu zdobył ponad 1000 głosów i zajął 1 miejsce ex aequo z pizzą w stylu chicagowskim.

Gulasz to danie bardzo proste, wywodzące się z tradycji pasterskich. Składniki na gulasz kupicie w każdym polskim markecie, a jego przygotowanie jest dość szybkie więc możecie zrobić go nawet na dzisiejszy późniejszy obiad. Na Węgrzech często przygotowywane w kociołkach (bograczach) na ogniu. Gulasz to bez wątpienia danie narodowe Węgrów. Zupa jest bardzo wyrazista, oparta na mięsie, cebuli i papryce czyli tym czego w kuchni węgierskiej jest pod dostatkiem.

Jak kiedyś wspominałem, mój kolega Węgier jest kucharzem i pomagał przygotować mi ten przepis za co mu bardzo dziękuje, bo węgierski jest językiem którego wcale nie ogarniam a gulasz występuje w wielu różnych wersjach. Tutaj prezentuje wam wersję tradycyjną, która często w domach poddawana jest modyfikacjom (czasem np. zamiast pojedynczych przypraw używa się dla wygody tylko kostki rosołowej, itp.).

Jeśli macie jakieś pytania lub uwagi pytajcie tutaj, w wiadomości prywatnej lub w komentarzach. Każdemu postaram się pomóc w miarę posiadanej wiedzy i umiejętności.

Czekam na wasze opinie oraz zdjęcia waszych zup w tagu gotujzwykopem (oznaczajcie mnie ;).

Osoby, które chcą, aby wołać je do kolejnych przepisów proszę o plusowanie komentarza poniżej.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!
_______________________________________________
Wołam zainteresowanych, którzy wyrazili chęć wołania. Jeśli ktoś nie chce być wołany proszę o wiadomość prywatną.

PS Jak chcecie można też obserwować tag #kuchniamg78, gdzie trochę częściej będą pojawiać się jakieś przepisy.
MG78 - Hej! Dziś zapraszam do zapoznania się z moim najnowszym przepisem na tradycyjn...

źródło: comment_EdOLshIORVhaBWoxvhQq61XHzcntPe4t.jpg

Pobierz

Kuchnia węgierska słynie z ostrych potraw, a ty jakie wolisz?

  • Łagodne 22.8% (477)
  • Ostre 77.2% (1619)

Oddanych głosów: 2096

  • 104
  • Odpowiedz
@miesozerna: Okej.
@fanki: Jeszcze nie wiem dokładnie, bo jadę na tydzień kręcić film do getta. Mam pewne typy, ale nie wiem co uda mi się zdążyć zrobić i obfotografować :)
  • Odpowiedz
@MG78: skąd wziąłeś liczbę kalorii? Całość ma jakieś 2500 kcal, więc 1200 nie pasuje ani na porcje (bo podałeś, że wychodzi 6), ani na całość o_O
  • Odpowiedz
JA #!$%@? JAK MNIE DENERWUJĄ TAKIE SEBY, NO JANIEMOGE. O JAKI JA JESTEM WIELCE HARDKOROWY SMAKOSZ NAJPIKANTNIEJSZE NA SWIECIE OO JAKA DOBRA OSTRA, PODKREŚLAM OSTRA MUSZTARDA. ALBO "OO KUPIE SOBIE CZIPSY, ALE NIE JAKIEŚ SMACZNE, MUSZA BYĆ PIKANTNE, JESTEM LEPSZY BO JEM PIKANTNE A WY CO NADAL PAPRYCZKA CZY CEBULKA? JA WSUWAM WASABI, SMAKUJE JAK OCET Z PIEPRZEM ALE WSUWAM, NIEBO W GĘBIE, GDYBY BYŁO CIUT OSTRZEJSZE TO UŚCISKAŁBYM STAREGO ZE WSZYSTKICH
  • Odpowiedz