Wpis z mikrobloga

Hej! Dziś zapraszam do zapoznania się z moim najnowszym przepisem na tradycyjny węgierski gulasz. Jakiś czas temu w głosowaniu zdobył ponad 1000 głosów i zajął 1 miejsce ex aequo z pizzą w stylu chicagowskim.

Gulasz to danie bardzo proste, wywodzące się z tradycji pasterskich. Składniki na gulasz kupicie w każdym polskim markecie, a jego przygotowanie jest dość szybkie więc możecie zrobić go nawet na dzisiejszy późniejszy obiad. Na Węgrzech często przygotowywane w kociołkach (bograczach) na ogniu. Gulasz to bez wątpienia danie narodowe Węgrów. Zupa jest bardzo wyrazista, oparta na mięsie, cebuli i papryce czyli tym czego w kuchni węgierskiej jest pod dostatkiem.

Jak kiedyś wspominałem, mój kolega Węgier jest kucharzem i pomagał przygotować mi ten przepis za co mu bardzo dziękuje, bo węgierski jest językiem którego wcale nie ogarniam a gulasz występuje w wielu różnych wersjach. Tutaj prezentuje wam wersję tradycyjną, która często w domach poddawana jest modyfikacjom (czasem np. zamiast pojedynczych przypraw używa się dla wygody tylko kostki rosołowej, itp.).

Jeśli macie jakieś pytania lub uwagi pytajcie tutaj, w wiadomości prywatnej lub w komentarzach. Każdemu postaram się pomóc w miarę posiadanej wiedzy i umiejętności.

Czekam na wasze opinie oraz zdjęcia waszych zup w tagu gotujzwykopem (oznaczajcie mnie ;).

Osoby, które chcą, aby wołać je do kolejnych przepisów proszę o plusowanie komentarza poniżej.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!
_______________________________________________
Wołam zainteresowanych, którzy wyrazili chęć wołania. Jeśli ktoś nie chce być wołany proszę o wiadomość prywatną.

PS Jak chcecie można też obserwować tag #kuchniamg78, gdzie trochę częściej będą pojawiać się jakieś przepisy.
MG78 - Hej! Dziś zapraszam do zapoznania się z moim najnowszym przepisem na tradycyjn...

źródło: comment_EdOLshIORVhaBWoxvhQq61XHzcntPe4t.jpg

Pobierz

Kuchnia węgierska słynie z ostrych potraw, a ty jakie wolisz?

  • Łagodne 22.8% (477)
  • Ostre 77.2% (1619)

Oddanych głosów: 2096

  • 104
  • Odpowiedz
Proszę o plusowanie tego komentarza, jeśli chcesz, abym dodał Cię do listy i uwzględnił przy wołaniu do przyszłych znalezisk kulinarnych.
  • Odpowiedz