Wpis z mikrobloga

Hej #suwalki
Przeglądam sobie zdjęcia satelitarne Waszego miasta pod kątem rozlewania się miasta i wygląda to dosyć pozytywnie. Zwróciłem uwagę na jedno miejsce. Wygon pomiędzy Puławskiego, Nowomiejską i Świerkową, na tyłach policji. Duża pusta niezagospodarowana przestrzeń w centrum miasta, na której zmieściłoby się spokojnie z 10 bloków.
Czemu tam się nic nie dzieje? Kto jest właścicielem terenu?
  • 10
Kiedyś było ogłoszenie, że ktoś chciał to wydzierżawić ale po jakimś czasie zdjęli je. Czasami były tam "koncerty", przyjeżdżały cyrki i tak dalej. Czemu się nic nie dzieje? Bardzo dobre pytanie, nowomiejska może odetchnąć trochę przestrzenią. Poza tym na tyłach policji trzymają psy, gdy zaczną szczekać słychać je aż na nowomiejskiej także wątpię by było to dobre miejsce na budowanie bloków.
@shtiky: Psy miałyby być przeszkodą dla wybudowania kilkuset mieszkań? :) Żal patrzeć na takie marnotrawstwo Waszych pieniędzy przez miasto. Ludzie gdzieś mieszkać muszą i bloki się budują, ale na obrzeżach miasta. Trzeba im tam doprowadzić wszelakie media i gorzej z usługami, a tu jest wszystko dookoła w zasięgu paru minut spaceru.
Koncert czy piknik odbywający się parę razy do roku może spokojnie być zlokalizowany na obrzeżach.
@marian1881: Rozumiem jak najbardziej, może źle się wypowiedziałem. Szczerze mówiąc mogą zrobić tam i lotnisko, nie bardzo mnie to interesuję. Bloki z mieszkania+ są już gotowe do zamieszkania tak więc trzeba dojść do jakiegoś wniosku. Może to ludzie będą zaglądać przez lornetki do policji? Może znajdą się inne powody czemu akurat bloków tam nie będzie, może stworzą nowe bajorko, kto wie. Z tego co widzę, nowe budowy są bardziej skupione na
Zadałem kiedyś to samo pytanie ojcu to powiedział, że są chyba nieuregulowane sprawy własnościowe tego gruntu. Nie wiem czy to prawda, ale może naprowadzi w jakiś sposób Ciebie na jej trop :-P
@marian1881 nowe bloki nie budują się na obrzeżach. teraz wybudowali blok na koszarach, zaraz to zrobią w okolicach daszyńskiego. właściwie wszędzie jest miejsce na parę bloków, nie mówiąc o nowych osiedlach przy Chopina i wojska Polskiego. to nie są obrzeża miasta
@banjo: Nie znam dobrze Suwałk, ale takie Daszynkiego które znam od ponad 20 lat, bo mam tam rodzinę czy Chopina to są właśnie obrzeża miasta, bo za nimi to już tylko pola. Kojarzę, że jakieś bloki powstały w ostatnich latach też za Czarną Hańczą przy wylotówce na Bakałarzewo lub Olecko czy za Kauflandem jadąc na ogródki działkowe.
Obok Policji natomiast jest światna miejscówka, bo szkoły, basen, sklepy i wiele innych miejsc
@marian1881 nie jestem do końca pewna gdzie. spółdzielnia buduje, już właściwie wnioski przyjmują a blok jeszcze nie stoi ))¯_(ツ)_/¯ właśnie na Pułaskiego nowy wybudowali, tuż za aquaparkiem. poza tym właśnie obrzeża w Suwałkach interpretowałabym odległością od centrum. masz nowy blok też obok biedronki na reja, to jest krok od centrum właściwie. nowe osiedle jest też przy Kościuszki, ulicy-centrum, między domami przy wigierskiej. no i jakieś 5minut na piechotę od terenu za policją