Wpis z mikrobloga

Cześć Wykopki, potrzebuje pomocy... Kupiłem psa 2 lata temu (rodowód, umowa była na mnie), a z babą mieszkałem 8lat, 10mcy temu rozstałem się ze żmiją, której po 2mcach po rozstaniu dałem psa na "przetrzymanie" bo tęskniła. Pech chciał, że nie wróciłem po niego (praca/wyjazd)... Mija 8mcy, czy mam szansę moją suczkę jakoś jeszcze odebrać? ( ͡° ʖ̯ ͡°) #poradyprawne #pies #prawo #policja (zabrała umowę, hodowca nie odbiera - chciałem kopię umowy; piesio WSZĘDZIE jest zarejestrowany jako mój)
  • 25
@parys88 nie pytałem, znam odpowiedz. Nie zapomniałem, prawda jest taka, że nie miałem warunków,.żeby była.szczesliwa... mogłem ja zabrać ale nie chciałem żeby siedziała sama jak pracowałem po 13h dziennie. Teraz wszystko się zmienia. Ogród, dom... Proszę nie oceniaj tych 8mcy... Żmija mnie wewnętrznie zabiła, długo się składałem do kupy wystarczy mi bólu.
@parys88 kupiła sobie mieszkanie z moim najlepszym przyjacielem... Którego nocowałem "co noc" bo się ze swoją żoną nie dogadywał. Niech zabiera kvtas żmije ale nie mojego psa! Musiałem napisać... Pytam tylko o radę...
@parys88 ale brak kopii... Jednak firma zarejestrowana, która mi sprzedała psa. W sądzie powołanie takiej hodowli da coś? Do radcy w poniedziałek, teraz szukam odrobiny nadziei
@equu: będzie dobrze, uderz do prawnika czy radcy oni pomogą, ale skoro wszędzie widniejesz jako właściciel to nie powinno być problemów
@equu: nie poznałem jeszcze faceta, który by nie miał „swojego za uszami”. Serio. Każdy, kogo znam. Także tego, z tą karmą to bym nie przesadzał ;) bo wygląda to na zupełną normę.
@equu: Chip w bazie zarejestrowany na Ciebie? Tatuaż, coś? Skompletuj jak najwięcej dokumentów potwierdzających, że pies jest Twój, książeczka szczepień itp
@robertx można wziąć kopię książeczki szczepień? Chip zarejestrowany prawdopodobnie na hodowcę, bo był jakiś problem i XXX miesięcy go o to prosiłem. Spróbuję tam zadzwonić, ale najpierw po numer do głównego weterynarza
Weterynarz powiedział, że zrobi mi pełną kopię historii szczepień i leczenia - która była na mnie. Dzwonię do hodowli, zdam relacje, może komuś się kiedyś przyda.