Wpis z mikrobloga

Jaki najlepszy telefon do 800-900zł? Ważny jest dla przede wszystkim mnie dobry ekran (może być dużo cali), ram i procek, aparat nieistotny.
Z powodu ekranu odpada xiaomi bo #!$%@?ą do swoich modeli po czasie ipsy z gównianym response time i ghostingiem:
https://streamable.com/8ktqt
https://streamable.com/zcp95
co doświadczyłem na 2 modelach co miałem w ręce.
No chyba ze dany model xiaomi będzie miał zagwarantowane ze ekran nie będzie miał zadnych defektow np. od mireczka ogarniętego w temacie bym odkupił.
Wolałbym nowe ale używane w bdb stanie tez ujdzie.
W ogóle jak porównywać procek + gpu przy telefonach? ilość rdzeni * taktowanie czy każdy model ma tak naprawde inna wydajność mimo tych samych bebechów np mediatek i snapdragon z takimi samymi taktowaniami i ilością rdzeni będzie równy czy snap lepszy?

A i ogólna zasada kupna jest jaka, lepszy stary flagowiec niż nowy średniak?

#telefony #technologia #cebuladeals #cokupic #pytaniedoeksperta #xiaomi #huawei #samsung
  • 16
@MondryPajonk: dzięki za wypowiedź
mi tam sie moda na bezramkowce podoba bardzo, ale bez tego #!$%@? wcięcia bo to porażka, już lepiej powinni uciąć róg i tam wrzucić aparat albo aparat wysuwany z góry jakoś bo te wcięcie to tragedia
a powiedz dla mnie czym się różnię serię huawei
P to są flagowce jak mniemam
Mate - to co to za rynek? w co celowane?
ten huwawei ma jakies #!$%@? numerowanie,
@MondryPajonk: no wiadomo emulacja najlepsza, ciekawe czy ps2 by ruszyło w niektórych grach na mocnym telefonie, takie gta to wątpie ale moze jakieś mortal combaty to ta
spróbuj może też tej usługi geforce now, teraz jest chyba jakaś promocja ze miesiąc za darmo i jest klient na androida chyba
a co do telefonu to mam okropny dylemat co wybrać chce jak najlepiej spożytkować kase i już chyba miesiąc wybieram ;/ za
@MondryPajonk: 3GB+, >=5.2 cala, min. full hd
fajnie by było żeby miał małe ramki szczególnie boczna bo dolna i górna jest ok
najlepiej zeby ekran był dobrym ipsem albo amoledem, chociaz amoledów się boje bo to ma byc telefon na długi czas i może pojawić się burn in
@aviato: od siebie moge polecic Xiaomi Redmi 5 Plus
5.99 cala, małe ramki
mam wersje 4 / 64 + snapdragon 625
Dziala fajnie, ekran duzy i czytelny, dobre wykonanie (aluminiowe plecki), bateria elegancka trzyma nawet 2 dni
Minusy: aparat taki se (nie jest zly, ani nie jest super dobry), brak NFC
Kupilem nowy w sklepie GSM w krakowie za 800, teraz na jakis chinskich sklepach za mniej niz 600 mozna wyczaic
@aviato nie widziałem u siebie czegoś takiego. Jak rozumiem chodzi o rozmycie przy powolnym przesuwaniu? Bo że przy szybkim sie pojawia "motion blur" to wiadome, ale tak jest tez w prawdziwym życiu jak szybko przekręcisz głową XD