Wpis z mikrobloga

Pracuję na maszynie CNC, od czasu gdy pracuje w tej firmie (blisko 2 lata) zauważyłem, że wzrok mocno mi się pogorszył (zwłaszcza ostatnio odczuwam mocny dyskomfort). Maszyna jak to maszyna, musi być wyposażona w monitor, pytanie jak do tego odnoszą się przepisy? Czy pracodawca musi mi w takim przypadku dofinansować okulary?

#pracbaza
  • 5
@LrPrl: Pracodawca powinien zrefundować zakup okularów w wypadku, gdy pracownik użytkuje komputer przynajmniej przez połowęobowiązującego dobowego wymiaru czasu pracy.
Ogolnie to musialbys przez co najmniej cztery godzinny dziennie (codziennie) patrzec na monitor by sie łapać.
@stormkiss: No właśnie i pytanie jak to rozumieć? W końcu jak udowodnić, że muszę patrzeć na monitor? Ogólnie rzecz biorąc zerkam na monitor cały czas, wprowadzanie korekt, kontrolowanie parametrów pracy itp. itd.
Jakby nie patrzeć maszyny CNC są sterowane komputerowo i pracownik pracując na takiej maszynie użytkuje notabene komputer który obsługuje maszynę, więc hmm...

@Citaxin Pracuje na prasie krawędziowej CNC, więc nie mam styczności ani z migomatami ani z plazmą :P