Wpis z mikrobloga

Wezwanie: zatrzymanie krążenia, reanimują, w hotelu. Na szczęście mamy blisko, bo jesteśmy w trasie do bazy. Na miejscu jesteśmy maksymalnie po 5 minutach. Zdarzenie ma miejsce na poziomie -2, jakieś pralnie hotelowe. Lecimy po schodach, prowadzą nas pracownicy, w biegu dowiadujemy się, że jedna z pracownic padła na ziemię i inni ją reanimują. Wchodzimy do pomieszczenia, jakaś babka uciska jej klatkę piersiową, na nasz widok przestaje - szybka komenda - nie przestawaj, uciskaj! To daje nam kilkanaście sekund na rozłożenie sprzętu, bo nas jest dwóch. Podłączamy do monitora, migotanie komór, strzał, uciski, podłączamy Lucasa, intubacja, wkłucie, ocena rytmu. Jest #!$%@?! ma tętno, po minucie, dwóch łapie własne oddechy, tak, że wymaga farmakologicznego uśpienia. EKG - zawał jak #!$%@?. Ewakuacja do karetki, telekonsultacja z kardiologami i wio, prosto na stół na hemodynamice. W transporcie kolejne leki usypiające, bo babka z całym sprzętem na sobie siadała na noszach, pierwszy raz w życiu coś takiego widziałem. Zrobili jej zabieg, a my do karetki sprzątać cały burdel.



#999 #ratownikmedyczny #wejsciesilowe #czujedobrzeczlowiek #medycyna
  • 92
  • Odpowiedz
Brawa dla obu ekip! Zawsze mnie przechodzą ciary, gdy pomyślę, że miałabym sama przeprowadzić taką akcję... Czy dałabym radę?
  • Odpowiedz
@Lawonok: Mieli, nawet przynieśli ale jak sami przyznali nie mieli pewności czy należy użyć, bo przy uciskach poszokodowana miała szczątkowy, agonalny oddech. I tak zrobili kawał dobrej roboty.
  • Odpowiedz
@Korba112: Życzyć samych takich udanych interwencji i samych tak świadomych ludzi podtrzymujących życie zanim dotrzecie. Szacunek zarówno dla was jak i przede wszystkim dla pracowników hotelu, a może nawet większy.

Mówię tak tylko dlatego, że wy macie doświadczenie, a tamta osoba pewnie srała w gacie ze strachu, a mimo to ratowała. Fajnie się to czyta i cieszę się, że istnieje możliwość, że taki fajny gość będzie mnie ratował. Czuję się bezpieczniej.
  • Odpowiedz
@Protamina: Możemy intubować w zatrzymaniu krążenia. Trochę #!$%@? przepis, bo jak ktoś nie oddycha, a ma akcję serca to nie możemy... ale wtedy troszkę się naciąga rozporządzenie pana ministra ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz