Wpis z mikrobloga

panowie, jednak każdy może zdać ten ustny. Miałem taki temat:

Temat 20

Czy korzystając z języka powinniśmy podlegać modom, Czy moda językowa jest dobra? Tekst J. Miodka \"W tym temacie\", inny tekst kultury i wlasne doświadczenia

xD tekst kultury to wrzuciłem Bogurodzicę (XDDDDD) a jako przykład własny słowa takie jak "ogarnę", etc. Poszła ofensywa na równe 30%, w końcu sranie po nocach przez ustny się skończyło.

#matura #ustnypolski #jezykpolski
  • 5
@Krathac: wiem, myślałem o tym na koniec i trochę żałowałem ale przez hype taki na ten ustny nie myślisz, stres Ci zjada mózg xD 15 minut na przygotowanie a ja na 4 minuty się zamroziłem i nie wiedziałem co robić xD
@Krathac: ogółem były takie zajebiste tematy, w stylu "czy rzeczy codziennego użytku stanowią symbole władców" czy coś takiego, no thor tutaj aż się prosił z Avengersów xD ale lipa w #!$%@?, modliłem się o coś innego niż językowy i wbiłem się na językowy
@bzam: Wiem co czułeś, bo miałem ustną dwa dni temu i trafiłem na temat o przysłowiach i jaką pełnią rolę. Powiedziałem, że babcia mówiła mi:

Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie

No ogólnie to strasznie się stresowałem, ale 60% wpadło.
@Krathac: najgorsze jest to, że rzekomo literackie obowiązkowe starczą do zaliczenia tego. To ja nie wiem jak je trzeba znać żeby znać przysłowia z danej lektury xD