Wpis z mikrobloga

Dziś o 04:00 w nocy czasu polskiego odbędzie się konferencja The Boring Company, na której Elon Musk przedstawi najbliższe plany firmy. To jak? Są jacyś chętni? xD Jak ktoś nie chce przegapić i dowiedzieć się więcej o drążęniu dziur pod Los Angeles to zawołam plusujących na kilka minut przed rozpoczęciem konferencji xD

Do artykułu zawołam plusujących komentarz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#theboringcompany #elonmusk #nudnapropaganda
  • 57
  • Odpowiedz
@kurt_hectic: Wagony nie są połączone bezpośrednio (możesz co najwyżej pomachać sąsiadom), przez okno nie wyskoczysz bo skrajnia na to nie pozwala (nie mówiąc o trzeciej szynie), w takiej Warszawie nawet zerwanie hamulca nic nie daje, frekwencja o różnych dziwnych porach na różnych przedmieściach jest marna. Już większe szanse są na to, że Muskowy pomysł będzie miał ulubioną wadę wykopków w komunikacji miejskiej - że śmierdzi ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
Z filmiku wynika, że:

1) planuje zająć całe miejsce na chodniki i miejsca parkingowe

2) takie wagoniki to idealne miejsca na gwałt czy rozbój; ile takich miejsc zamierza przygotować? ;o jakoś nie widzę, aby moja dziewczyna wracała do domu czymś takim z zupełnie obcymi mężczyznami....


@kurt_hectic
  • Odpowiedz
@LooZ: spółka jest przewartościowana 10 razy w stosunku do wartości księgowej. Jeszcze nigdy nie osiągnęła zysku, zakredytowana 4x w stosunku do posiadanej gotówki, insiderzy sprzedają akcje. W pierwszym kwartale tego roku, rekordowa strata 800 mln. Ta spółka to bankrut, niesiony hossą i bańką na rynku. Musk potrafi sprzedać swoją wizję i dlatego to się jeszcze trzyma kupy. W razie bessy - spółka traci min 50% wartości.
Zobacz na ten myk:
  • Odpowiedz
@Sarza01: Hahaha. Naprawdę dawno nie czytałem takich bzdur.

spółka jest przewartościowana 10 razy w stosunku do wartości księgowej.


500 razy. Co tylko 10? Za know-how odnośnie autonomicznych pojazdów Intel zapłacił MobilEye 15 miliardów dolarów. W Tesli w takim razie ile to jest warte? 500mln? 100mln? Nie licząc oczywiście 3 gigantycznych fabryk w USA i największej na świecie sieci ładowarek - to nie jest nic warte. Skomentować to mogę tylko dwoma literkami -
  • Odpowiedz
@LooZ: jesteś śmieszny. Napiszesz "kłamstwo" i co, fakty przestają istnieć? Przecież to nie ja sobie wymyśliłem tylko masz w linku wszystkie dane. P/B Ratio poczytaj sobie co to jest i jak to się liczy.
To co napisałem to są twarde dane, a ty jak na fanboya przystało tupiesz nóżką i krzyczysz: wcale tak nie jest!
W którym kwartale osiągnęła zysk? Dawaj konkrety.
2,5 mld na kontach i 10 mld w kredytach - ile to wychodzi? Bo raczej nie na +

zysk nie jest podstawą do oceny tego czy firma
  • Odpowiedz
@LooZ: jak mi podasz ten zyskowny kwartał. Czy zwyczajnie kłamałeś?
Jeszcze mi zarzucasz kłamstwo, sam kłamiąc. I Ty masz firmy i pewnie stary chłop jesteś, a tak się zachowujesz, nie wstyd ci? Tylko dlatego, że fakty ci się nie podobają.. ŻENADA.
  • Odpowiedz
@LooZ: nie ma co się obrażać. Fakty są jakie są. Tesla to rewolucyjna marka, ale wygląda jak wygląda.
Naiwnie myślałem, że napiszesz mi skąd to przewartościowanie, a nie wyśmiejesz fakty.
Kolejny dowód na przewartościowanie: Wartość Tesli 47 mld, wartość GM 52 mld, Tesla sprzedała w 2017 100 tyś aut, GM prawie 10 mln.
https://www.statista.com/statistics/380094/global-vehicle-sales-of-general-motors/
https://www.statista.com/statistics/502208/tesla-quarterly-vehicle-deliveries/

Także mogę się z Tobą założyć o symboliczne 100 zł, że Tesla nie osiągnie zysku
  • Odpowiedz
@LooZ: zysk za 2018 rok, tak brzmi mój zakład. Nie doczytałeś.

Nie jestem specem od tesli, ta spółka to po prostu idealny przykład mani w hossie i bańki spekulacyjnej.
Masz racje, miałem złe dane. Tak czy inaczej 20 mln zysku do straty 320 we wcześniejszym kwartale i 218 w następnym. To tylko sztuczki księgowe. Można by napisać, że w żadnym roku lub półroczu nie osiągnęli zysku i to już będzie
  • Odpowiedz