Wpis z mikrobloga

Ma ktoś #mazda I generacji z końcówki produkcji czyli 2007-2008? Nadal rdza jest problemem przy tych rocznikach? Jak z silnikami benzynowymi? Jak już to celowałbym w 2.0 147KM. No i jak wygląda sytuacja z silnikami 2.3 w razie czego?
Które silniki lubią się z gazem?
#motoryzacja
  • 9
@SpiderFYM: Aj zapomniałem o MPS - tam ciężko o LPG. No ale rozmawiamy chyba o zwykłych wersjach :P. Zwykłe 2.3 też daje radę z gazem. Można szukać jak najmniej zjedzonego egzemplarza i bawić się w jakieś konserwacje itd ale to i tak trochę walka z wiatrakami :/ Najlepiej poczytaj forum Mazdaspeed.
Z napędem 4wd ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Robert_K: no widze właśnie :D Ale z tego co słyszałem to ta szalona wersja nie pozwola na złożenie foteli z tyłu więc i tka by odpadła :D Pytanie brzmi - jak z tą rdzą - czy tak samo jak w Oplu czy gorzej.
@SpiderFYM: Ja mam 2.3 166KM i na gazie zrobiłem jakieś 200000km i jedyne co z gazem się stało to padł komputer i mapsensor, po wymianie na nowy wszystko śmiga dalej jak należy. Trzeba tylko pamiętać o regulacjach instalacji i regularnym wymienianiu filtrów. No i najważniejsze czyli nie oszczedzaniu na gazowniku bo jak ci założy kiepska instalacje i gazownik będzie kiepski to na pewno coś będzie nie tak.