Wpis z mikrobloga

#gdynia #gdansk #trojmiasto #studbaza

Yo, jestem obecnie na finiszu studiów zaocznych na PJATK i szukam jakiejś łatwej do ogarnięcia i mało wymagającej uczelni żeby zachować status studenta (zniżki + opłacalność umowy zlecenie). WSB da radę? Słyszałem że tam, dopóki się płaci, jest się nie do ruszenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mieszkam w Gdyni, więc nie chciałbym dojeżdżać godzinę w jedną stronę tak jak to musiałem robić przez ostatnie 4 lata :/
  • 11
@Jake_921: Nie wiem jak teraz wygląda WSB, ale jeżeli przez ostatnie 8-10 lat się nic nie zmieniło to jest dokładnie tak jak mówisz. Jeżeli jednak zrezygnujesz z "nauki" to pozamykaj wszystkie sprawy, bo zostawiają Cię na liście studentów i będą ściągać czesne, mimo Twojej nieobecności. Ogólnie była to parodia uczelni wyższej jak gościnnie przychodziłem towarzyszyć ludziom na egzaminach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dobry_Ziemniak: Głównie chodzi mi o umowę zlecenie, ale zniżki też są fajne (np. w Pendolino płacę 60zł zamiast 120zł za trasę Gdynia -> Kraków, a jeżdżę często). Ale tak, status studenta mi się opłaca nawet jeśli miałbym płacić 800zł/mies (taka jest różnica w zarobkach osoby będącej oraz niebędącej studentem). W przypadku WSB wychodzi 370zł/mies :)

@gansevudei: Dzięki za propozycję. A jak często musiałbym się tam stawiać żeby mnie nie wyrzucili?
@Jake_921:

800zł/mies (taka jest różnica w zarobkach osoby będącej oraz niebędącej studentem)

Ale mówisz o pełnym wymiarze godzinowym? Nie lepiej poszukać po prostu pracy na normalnej umowie o pracę? Zlecenie Ci się nie liczy jako staż pracy do Urzędu jakby co.
@Jake_921: Rozumiem, no to kombinuj :) Z tymi przejazdami to ma faktycznie sens jeżeli dużo jeździsz to się opłaca mieć te 50% zniżki, sam z tego kiedyś korzystałem, ale chyba do 24. roku życia była tak opcja (byłem zapisany do Cosinusa, a to nie jest uczelnia wyższa, ale jest za darmo)