Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, jestem dość jeszcze młody - 24 lata. Pytanie rozchodzi się o metody antykoncepcji. Sex z użyciem prezerwatyw nie jest dla mnie przyjemny i zdarza się, że tracę erekcję podczas zakładania bądź w trakcie stosunku z prezerwatywą, problemu nie ma bez. Jakie są odwracalne metody antykoncepcji dla mężczyzny oprócz prezerwatyw? Mieliśmy poważną rozmowę z dziewczyną na początku współżycia i wczoraj o ewentualnych konsekwencjach używania kalendarzyka i stosunku przerywanego który jak na razie działał przez pół roku. Jak początkowo dość stanowczo stwierdziła, że zna ryzyko, jest świadoma i przygotowana na ewentualną aborcję (kilkukrotnie dosłownie maglowałem ten temat i nawet uwierzyłem w jej słowa, dość długa rozmowa wraz z metodami etc.), to po przeczytaniu artykułu z cyklu wyznań kobiety która taki zabieg przeszła jednak zmieniła zdanie. Musiał nią dość mocno wstrząsnąć gdyż pojawił się argument moje ciało, moje decyzje.

Najchętniej myślę o zabiegu wazektomii jednak boję się o odwracalność tego zabiegu gdy zdecydujemy się na dzieci. Czy ktoś przechodził ten zabieg i mógłby się podzielić przemyśleniami? Nie wątpię, że sporo osób miało podobny dylemat a co jeśli będę chciał mieć dzieci.

O ile dla kobiet jest więcej dostępnych i sprawdzonych metod, nawet same zaproponowane przeze mnie tabletki wchodzą w znak zapytania po argumencie moje ciało, moje decyzje. Dlatego też staram się znaleźć jakieś rozsądne rozwiązanie po mojej stronie. Plus mam w planach wypróbować inne rodzaje prezerwatyw, jednak z reguły nie mam żadnej fizycznej przyjemności z prezerwatywą niestety.

#zwiazki #sex #seks

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 36
  • Odpowiedz
**pseudonimmusibyć**: > Tabletki zatem. A jak nie będzie chciała, to nie bzikajcie, bo to oznacza, że nie jesteście jeszcze dorośli wystarczająco.

@Cedrik: Strasznie irytuje mnie jak faceci z łatwością faszerują swoje kobiety antykoncepcją hormonalną.

Bo wcale nie są inwazyjne dla wątroby
nie każdy może je brać - ryzyko zakrzepicy
i maskują problemy typu pcos...

Zaakceptował: sokytsinolop}
  • Odpowiedz
OkiełznanaEskimoska: @MyPhilosophy: @marihlana123: @Cedrik: @sked: @Sheta: @hotpizza: @Elsenar: @Nie_umre_za_ciebie: @szara_morda: @PanWidelczyk: @wykopowy_brukselek: @Madzikson: @cder: @bigb00m: @mar0uk: @Flypho: Tutaj OP. Dzięki za komentarze. Na swoją obronę i wytłumaczenie mogę tylko dodać, że do samego seksu z penetracją dochodzi stosunkowo rzadko przez częsty brak warunków/odległość etc.

Jednak biorę to dość serio i wiedza o metodach i planowaniu
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: To się idzie do ginekologa i dostosowuje najlepsze. I jasne, że mają skutki uboczne, ale póki co, to jest najlepsza z opcji. My z moją Różową nienawidzimy wręcz gumek. Pozostają takie pigułki, albo jakaś spiralka, czy coś takiego - różowa stawia na pigułki.

A jak już wejdą na rynek pigułki dla facetów, to też będę chętnie brał.
  • Odpowiedz
  • 19
@AnonimoweMirkoWyznania tabletki nie równają się nieinwazyjnemu podejściu... Hormowy ktore bierze kobieta w dużym stopniu wpływają na organizm i mogą nieść ze sobą negatywne skutki.
Wszyscy tutaj polecaja tabletki, ale przecież ona ma prawo odmówić trucia swojego organizmu w momencie gdy są dostępne mechaniczne metody antykoncepcji takie jak prezerwatywa (meska lub damka). A robienie jej wyrzutow že albo bierzesz tabletki albo z nami koniec to śmiech na sali i żal.. Bo nie dorośliście
  • Odpowiedz
Nazywanie kobiety niedojrzałej, bo nie chce się faszerować hormonami.. Rozumiem, że dla wielu osób to dobre rozwiązanie, ale nie każdy może je stosować. Ja np nie mogę stosować antykoncepcyji hormonalnej, że względu na historie zatorów krwi w rodzinie i mojej zwiększonej krzepliwości krwi.
Do tego poczytajcie kiedyś fora internetowe, gdzie dziewczyny skarżą się na np łysienie po odstawienia tabletek. Jest szereg skutków ubocznych, które często ujawniają się po latach.
Także Mireczki nie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: to co mogę jeszcze dodać to prawdopodobnie sam fakt że masz odbyć stosunek w prezerwatywie i ponownie wystopi problem z erekcją powoduje u Ciebie taki sters że benis opada w momencie nakładania prezerwatywy. Spróbujcie spokojnie o tym pogadać pokaż różowej że podczas gry wstępnej takie problemy nie występują. W formie gry wstępnej może pobawcie się z kilkoma rodzajami prezerwatyw (może jakiś oral). Dzięki temu znajdziesz może odpowiednie prezerwatywy i oboje
  • Odpowiedz
@Elsenar: globulki są w Polsce niedostępnej
juz. Środki hormonalne nie sa dla każdej kobiety. Podwiązanie jajnikow nielegalne.

Teraz może za wcześnie, ale po pierwszym, czy dwojce dzieci, myśl o wazektomii jest bardzo dobra i odważna. Szanuję.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Średnio byliście gotowi na współżycie skoro lekką ręką założyliście, że jak coś, to dokona się aborcji... WTF?

Wymienię i podsumuję kilka opcji, z czego jedna nie została chyba wymieniona:

- prezerwatywa - najmniej inwazyjna, ale niepewna. Nie często (powiedzmy 1/100), ale jednak zdarzają się pęknięcia i jest to realne ryzyko dla młodych ludzi, ponieważ kobieta BARDZO łatwo potrafi zajść w pewnym wieku w ciążę.

- tabletki dla kobiety - ja
  • Odpowiedz
ja #!$%@? xD Dorosli ludzie i zamiast isc baba do ginekologa to woli aborcje robic XDDDDDD

anal zawsze spoko #pdk

Kalendarzyk i stosunek przerywany... No chyba was coś boli, jest to najbardziej wyzykowna metoda (stosunek przerywany nie jest nawet zaliczany do metody antykoncepcji lol).


@marihlana123: @szara_morda: @Sheta: Te fragmenty powinny być czytane w szkołach na wychowaniu do życia w rodzinie xD
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ziom, po pierwsze - nie zmuszaj partnerki do tabletek antykoncepcyjnych. Ludzie traktują je jak cukierki, a potem sporo kobiet ma problemy ze zdrowiem. Kilka moich koleżanek po tabletkach zaliczyło depresję. Wiadomo już także, że zwiększają ryzyko wystąpienia raka - https://www.focus.pl/artykul/antykoncepcja-hormonalna-a-rak-piersi-ryzyko-zachorowania-wzrasta-nawet-do-38-171208012652
Także nie rób jej tego. Wazektomia jest odwracalna. Poza tym możesz zamrozić nasienie na zaś. Kolejna sprawa - nie demonizuj kalendarzyka i stosunku przerywanego. Nie musisz nic przerywać - po
  • Odpowiedz