Wpis z mikrobloga

Zobaczyłem dramaty rozgrywające się z okazji wyściów ciężarówek na autostradach i takie pytanie mi się nasunęło: Czy zamiast wyprzedzać się 88,5 vs 89 vs 90km/h - bo każdemu się śpieszy, wszyscy nie mogli by jeździć te 90 i się nie blokować wzajemnie? Dla fachowców utrzymanie konkretnej stałej prędkości nie powinno być problemem chyba? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#bekaztransa
  • 22
  • Odpowiedz
@Kremufczyn: Ale chyba po przejechaniu kilku km każdy da radę już się rozpędzić, a bramki nie są co 10 km żeby musieli co trochę zwalniać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WezyrR: Ciężarówki mają różne silniki, od 380KM przez 480KM do nawet 730KM. Nie muszę chyba mówić, że jadąc pod stromą górkę zachowują się inaczej. Ograniczniki prędkości również są różnie skalibrowane i np. niektóre firmy mają ustawione na 85 km/h albo 80 km/h w celu oszczędności paliwa.
  • Odpowiedz
@WezyrR to ze ten limit 90 w ciezarowkach jest po to żeby mogli się spokojnie wyprzedzać i wtedy by nie było wyścigu żółwi, ale każdy z tych głąbów musi jechać na maksa bo przecież o 10kmh szybciej nikt się nie przyczepi i dlatego jest jak jest.
  • Odpowiedz
@WezyrR: nawet 85km/h nie dla każdego auta będzie takie samo. Wyobraź sobie, że ciężarówka ze skalibrowanym ogranicznikiem prędkości i tachografem będzie zachowywać ten parametr tylko przy tym samym obwodzie koła. Wraz ze zużyciem bieżnika opony będzie spadała realna prędkość, choć licznikowa nie zmieni się. Różnice są niewielkie, bo około 2-3, no może 4km/h od nowe do łysej opony, ale to już debilom do wyścigów wystarczy xD
  • Odpowiedz
@wezsepigulke: to nie jest hejt na wszystkich. Pewnie, ze sam tez wyprzedzam, ale tylko z dużą różnicą prędkości. Szczególnie na dwóch pasach. I na pewno nie zajeżdżam drogi jadącym dużo szybciej, bo wiem do czego jest off na tempomacie ;) ten komentarz nie dotyczył normalnych kierowców.
  • Odpowiedz
@wasiuu czym jest "duża" różnica prędkości? Oboje dobrze wiemy że pacjenta wolniejszego o 1km/h to byś nie dogonił przed 4,5h. Więc wyprzedzasz wszystko co się da wyprzedzić. Na #!$%@? geiazdorzyc na Mirko?
  • Odpowiedz
@wezsepigulke: No właśnie nie. Jak mam się użerać z kimś jadącym dwa oczka mniej, to zdejmę tyle z tempomatu i jadę sobie za nim. Tylko tyle i aż tyle. Kilometrowe pościgi mnie nie bawią, bo to słabe.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: gówno, na odcinku z Brna do Bratki nie ma praktycznie żadnych górek a zakaz obowiązuje, jak to w całym kraju, przez całą dobę... Paranoja.

@WezyrR: ciągniki mają różne prędkości maks zależne od wielu czynników;
ale maks dopuszczalna prędkość dla pojazdu ciężarowego to 90 km/h (mówimy tu o prędkości z tacho)
ale niektóre firmy na legalizacji tacho dają mniejszy limit, np. 85, 80 - spalanie
ale są firmy, które mają to w dupie, bo czas się liczy i niektórzy rysują na tacho 90 ale że szefu zamieszał w serwisie to
  • Odpowiedz