Wpis z mikrobloga

@Szolim: Wybacz mi, ale w tej kwestii dam sobie rękę uciąć, że znam problem od bardziej złożonej strony niż TY. Tak jak pisałam były cukrzyk here. Żeby liczył się tylko bilans kaloryczny musiałbyś jeść idealnie naturalne, dostarczające wszystkich składników, zbilansowane posiłki i będąc w 100% zdrowy. Zgodzę się tylko z tym, że liczenie kalorii jest dość istotnym czynnikiem. Z tym że nie jedynym. Te procesy to chemia, reakcje - istnieją inhibitory
no nieźle, wracam sobie z uczelni, wchodzę na wypok, a tu mój heheszkowy wpis wywołał taką falę dyskusji, a u co poniektórych nawet ból dupy! generalnie jak chcecie jeść gówno, to je sobie jedzcie, ale nie mówcie, że nie dostrzegacie absurdalności sytuacji zapijania śmieciowego żarła fit herbatką xD no i kto by pomyślał, że potral słynący z tekstu "dawaj harpun" okaże się takim bastionem syfojedzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°
@carbonara: Ale przecież dobrze zastosował to słowo XD
"zapychanie się przesolonymi, najpodlejszego sortu węglami i tłuszczami trans bynajmniej nie jest zdrowe.", a więc "bynajmniej nie jest zdrowe zapychanie się." Przykład z definicji, którą przykleiłeś ze słownika: "Nie twierdzę bynajmniej, że jest to jedyne rozwiązanie." W obu zdaniach to słowo podkreśla negację, również zgodnie z definicją, którą przykleiłeś.
@grejfrut Wciaz wazy pewnie z 20-30 kilo wiecej Glupota to ty wypisujesz. Chudniecie lub tycie to tylko i wylacznie kwestia niedoboru lub nadmiaru kcal jaki dostarczamy do organizmu. To jak chudniemy, czyli np. w jakich partiach ciala szybciej spalamy tluszcz jest kwestia indywidualna.
Nie mam ochoty bawić się z jedna czekoladą, bo nie chcę chodzić głodna, a chudnąć nie potrzebuję. Zresztą pytanie czy bym schudła, czy utrzymała wagę... Moim zdaniem to drugie.


@grejfrut: czyli chcesz stosować w miarę normalną dawkę kalorii (3 czekolady) która niczego nie udowodni?
A my dyskutujemy o ujemnym bilansie kalorycznym typu 1000 kcal mniej dziennie, przy ktorym nie ma możliwości, aby nie schudnąć.
A, jeśli nie chudniesz na jednej100 gramowej
@Martiniquaa To na czym polega ta dieta odcchudzająca z zupek chińskich bardzo dużo osób twierdzi, że się chudnie w #!$%@? chociaż pewnie równie szybko się wraca do pierwotnej wagi no i jest w #!$%@? niezdowe
@Kiedys_Mialem_Fejm: No tak to prawda - większa masa ciała więcej energii do jej utrzymania, więc może zjeść więcej i nie tyć. Dostarczenie kcal, a ich wykorzystanie to dwie różne sprawy. Przez jednego przechodzą i je wydala, a inny zagospodaruje wszystko co dostanie w jedzeniu.

@Nieszkodnik: Wydaje mi się, że nie schudnę. Kiedyś przez dwa tygodnie piłam tylko mleko 2 litry/dzień i przytyłam, Mleko ma wysoki indeks glikemiczny, a taka porcja