Wpis z mikrobloga

Mirki proszę o radę i pomoc. Moja różowa podpisała umowę najmu mieszkania na 12 miesiecy, a potrzebujemy rozwiązać ją teraz jak najszybciej. W umowie jest zapis, że wypowiedzenie może nastąpić na trzy miesiące przed końcem umowy. Gościu nie chce się dogadać za porozumieniem stron. Jest jakiś sposób czy jest się już przywiązanym na siłę do tego mieszkania przez rok? #pytaniedoeksperta #pytanie #mieszkanie #wynajem
  • 51
  • Odpowiedz
@boryspo: ty nie rozumiesz, że to, co piszę to absolutnie nie jest porada prawna. We wszystkich moich komentarzach jest napisane albo "idź do prawnika" albo "ja tak miałam" i "wydaje mi się". Nikt nie potraktuje tego jako realnej opcji bez sprawdzenia. Ja się z tobą zgadzam, doczytałam, że faktycznie tak się nie da - o to się nie kłócę. Ale nie mów mi, że udzielam tu porad prawnych, skoro odpisuję tylko
  • Odpowiedz
@DdNikaa czyli twoje źródło wiedzy na temat prawa to głupoty, których się nasłuchałaś i przekazujesz bezmyślnie dalej. xD
W czasach internetu gdzie masz zarówno całe prawo do poczytania na rządowych stronach jak i pierdyliard fachowych artykułów na jego temat.
  • Odpowiedz
@FatSniper: jesteś pewien ze koleś odprowadza stosowne podatki od najmu ? , bo jeżeli nie to różowa moze oświadczyć ze się wyprowadza za x czadu i za nic dłużej płacić nie będzie a koleś po sądach chodzić na pewno nie bedxie .
Zreszta nawet jak płaci do skarbówki to i tak nie będzie
  • Odpowiedz
@FatSniper: Może w mieszkaniu jest jakaś poważna usterka o której nie wiedzieliście, coś przecieka albo jest mocno uszkodzone? Znajomym udało się na tej podstawie wypowiedzieć umowę najmu.
  • Odpowiedz
@FatSniper: Jak chcesz go postraszyc i isc z nim na noze (czego serdecznie i kategorycznie nie polecam) powiedz ze dziewczyna w ciazy i w takim razie bedziecie musieli zostac na dluzej. W sytuacji kiedy w wynajmowanym lokalu jest kobieta w ciąży nie ma prawa jej wrzucić dopoki nie otrzyma lokalu zastępczego. #!$%@? prawo ale jednak prawo.
  • Odpowiedz
@savanna: Przecież to są dzieci youtuba... to nie ma mózgu.
Absolwenci: "wyższej szkoły płukania czereśni w ciepłej wodzie". Po jaki chooj sie pierdo..lić ze studentami zaocznymi 3 razy w roku? Ma patent i puste opłacone z góry mieszkanie( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TypowaKarynka to tego faktycznie w umowie nie ma, ale właściciel nie chce się na to zgodzić


@FatSniper: A co was to obchodzi? On literalnie traktuje zapisy, więc Wy macie prawo podnająć. On przez 12 msc. i tak nie ma prawa wejść do mieszkania ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powiedzcie mu o tym i tyle.
  • Odpowiedz
  • 0
Skończyło się tak, że powiedzieliśmy prawdę może trochę przekoloryzowaną, ale jednak. Poprosiliśmy, żeby dogadał się z nami jak człowiek z człowiekiem i żeby nawzajem nie robić sobie problemów. Po długim zastanowieniu zakomunikował, że jak znajdziemy kogoś ogarniętego na swoje miejsce to zgodzi się nawet za miesiąc ( ͡º ͜ʖ͡º) suma sumarrum wyszło wszystko dobrze.
  • Odpowiedz