Wpis z mikrobloga

@confessio: nic, mam zastój malarski, nie mogę patrzeć na farby ( ͡° ʖ̯ ͡°) mam niedokończony akt i niedokończoną kompozycję abstrakcyjną
Bardziej się zająłem rzeźbą ostatnio
@confessio: zależy czego oczekujesz, jeżeli chcesz pooglądać ciekawe obrazy to właściwie któregokolwiek i powoli zaczniesz sobie wyrabiać opinię, znajdziesz innych malarzy podobnego nurtu, albo przynajmniej dowiesz się co do Ciebie nie trafia.
Chyba, że przez amatora sztuki masz na myśli, że lubisz też czasem sam coś namalować. Wtedy to musiałbym zobaczyć jak malujesz i ewentualnie wtedy znalazłbym albo bym szukał kogoś kto byłby dobrym źródłem inspiracji.
Od siebie mogę po prostu
@confessio: zapomniałem o Wojciechu Fangorze, też ciekawy, straszną fazę na niego ma mój prof od malarstwa
Jak dla mnie jest spoko.
Z kronikarskiego obowiązku wspomnę jeszcze o Jerzym Nowosielskim, acz za nim nie przepadam. Po prostu uważany jest za jednego z ważniejszych malarzy. Zmarło mu się w 2011 (R.I.P.)
@SebX: raczej druga kategoria, dla zawodowców są raczej to za marne pieniądze
Warto tylko dodać, że tymi pozującymi jesteśmy często my sami. W sensie nawzajem sobie pozujemy, jeżeli jest potrzeba. Nawet mi się zdarzyło na rysunku i fotografii
@trisek: niekoniecznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mój kierunek to edukacja artystyczna, więc w założeniu mam być nauczycielem. Ale czy nim zostanę to tego nie wie nikt, poza rynkiem pracy.
Zresztą mnie o wiele bardziej ciągnie do rzeźby, niż do malarstwa. No. Ewentualnie do grafiki.