Wpis z mikrobloga

Już za dwa dni rewolucja w świecie krypto!
Jednym prostym trickiem rozwiązali problem skalowalności [sprawdź jak]
Pierwsza kryptowaluta z jebolnym blokiem 32MB! Tylko bcash!
Obecnie po ich 8 pasmówce prawie nikt nie jeździ, ale #!$%@? dokładamy jeszcze 24 pasy ¯\_(ツ)_/¯
https://txhighway.com śmiesznie będzie ta autostrada wyglądała...

#bitcoin #kryptowaluty #bitcoincash #bch #shitcoin
cyberpunkbtc - Już za dwa dni rewolucja w świecie krypto!
Jednym prostym trickiem ro...

źródło: comment_wt9infNvthcIiPPedTifvWwXGFpzn64b.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
Ale na #!$%@? im 32MB jeżeli na ten moment starczyłoby im ze 150kB? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@cyberpunkbtc: a taką wielopasmową autostradę trzeba utrzymać a to kosztuje, to niegospodarność, po czasie wszystko wyjdzie. Teraz nasuwa mi się analogia do Anglii i Polski. Anglia bogata a ma tak wąskie niektóre drogi, że na początku nie mogłem uwierzyć że to droga publiczna, myślałem, że to jakiś prywatny dojazd do
  • Odpowiedz
@Wloskisprzecior: To analogia do zwiększonego zapotrzebowania na pamięć.

My zamiast zwiększać bloki mamy LN, kompresję przelewów dzięki SegWit a w przyszłości jak wdrożymy sygnatury Schnorra to już całkiem pomniejszymy zapotrzebowanie na pamięć w blokach. O tym BCH będzie mógł tylko pomażyć. Zaimplemetować sygnatury Schnorra w BTC będzie ciężko nawet Core, więc tamte patałachy nawet gdyby chcieli to nie dadzą rady
  • Odpowiedz
@pawlo74: Ale widzę że będzie kolejny atak z ich strony na bank. Odbiorą dużą część hashrate BTC, będą spamować nas transakcjami. Będą drogie opłaty przez jakiś czas, ale damy radę. Flip z tym dogecoinem nie jest możliwy. Za późno, mogli próbować w sierpniu, kiedy większość ludzi nie wiedziała co to jest, teraz nikt tam nie będzie chciałprzejść
  • Odpowiedz
Ja jak czytałem pawlo74 z jakiś prawie rok temu to się zastanawiałem dlaczego tak go nosi jak słyszy o większych blokach niech zwiększają i będzie lepiej... Ale jednak po tym jak postawiłem własnego noda, próbując na różnym sprzęcie, dowiedziałem się bardziej czym jest bitkońn, jak to działa, co jest w nim takiego fantastycznego, jaką ścieżką powinien iść, jakie są pomysły aby nikt nie mógł zakłócić pracy sieci, wtedy zacząłem myśleć czy aby
  • Odpowiedz
Ale widzę że będzie kolejny atak z ich strony na bank. Odbiorą dużą część hashrate BTC, będą spamować nas transakcjami. Będą drogie opłaty przez jakiś czas, ale damy radę. Flip z tym dogecoinem nie jest możliwy. Za późno, mogli próbować w sierpniu, kiedy większość ludzi nie wiedziała co to jest, teraz nikt tam nie będzie chciałprzejść


@cyberpunkbtc: teraz to ataków jest nam potrzeba jak najwięcej, nie boję się już zatkania bo
  • Odpowiedz
Ale jednak po tym jak postawiłem własnego noda, próbując na różnym sprzęcie, dowiedziałem się bardziej czym jest bitkońn, jak to działa, co jest w nim takiego fantastycznego, jaką ścieżką powinien iść, jakie są pomysły aby nikt nie mógł zakłócić pracy sieci, wtedy zacząłem myśleć czy aby 1MB to nie jest za dużo ?


@ce029c47: No właśnie o to chodzi. Pomyśl co będzie za kilka lat. Musimy myśleć o przyszłości. 32MB x
cyberpunkbtc - > Ale jednak po tym jak postawiłem własnego noda, próbując na różnym s...

źródło: comment_pPQCZuHjRj4f7ouPVJJ4aLsTNIYMBClJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc @pawlo74

Dokładnie! Dużo złego w tym widać, duże bloki, tłusty blockchain, duże dyski, bezpieczeństwo sieci spada, centralizacja.
Po co to robią? Raczej to celowe działanie, bo nie sądzę że nie wiedzą jakie niesie to za sobą skutki.
Wygląda jakby banki maczały w tym swoje macki, robią wiele, wszystko? aby nic się nie zmieniło.
  • Odpowiedz
@ce029c47: nie sądzę aby banki. Zauważ kto stoi za bigblokersami. To są przeważnie wcześni adopterzy, że tak powiem czyli ludzie, którzy srobili duże majątki na bitcoinie i mają również wielkie kopalnie, oni chcą zachować władzę nad siecią odbierając ją ludziom.
  • Odpowiedz