Wpis z mikrobloga

Mireczki z #holandia razem z żoną rozważamy wyjazd do pracy; ja 8 lat doświadczenia: przetwórstwo tworzyw sztucznych, kontrola jakości, trochę obróbki cnc - ogólnie produkcja. Zastanawiamy się ile Euro potrzeba nam na spokojny rozruch w Holandii, myślimy o zabezpieczeniu się finansowo na 3 miesiące życia na miejscu i zabraniu 2500-3000 Euro, okolice Nijmegen. Wystarczy nam taka kwota na spokojne ulokowanie się na miejscu i szukanie pracy ? Oczywiście mówimy o skromnym życiu.
Jakie dodatkowe rady możecie nam "sprzedać" ? na co uważać, czym się zainteresować ?
Pozdrawiamy !
  • 16
@backtoback mieszkania nie wynajmiecie napewno. Maklerzy w 99% potrzebują zaświadczenia z NL US o dochodach z poprzedniego roku i na tej podstawie wynajmują. Pierwszy miesiąc kasuja zazwyczaj x2.5 Czynsz, kaucja I opłata maklerska. Chyba, że jakaś lewizna z niedziela.nl
Szukanie pracy na własną rękę nie przez agencje pośrednictwa może Ci zająć nawet kilka lat :/ a zatrudniając się przez agencje i tak masz wypłaty tygodniowe więc ta kwota śmiało wystarczy.
mieszkania nie wynajmiecie napewno. Maklerzy w 99% potrzebują zaświadczenia z NL US o dochodach z poprzedniego roku i na tej podstawie wynajmują. Pierwszy miesiąc kasuja zazwyczaj x2.5 Czynsz, kaucja I opłata maklerska


@Alinoe_83: ale kolega #!$%@?... fakt, że może mam skrzywione postrzeganie bo przyjechałem do pracy mając umowę i to w oparciu o nią dostałem umowę na mieszkanie, ale nie słyszałem żeby wymagali dochodów z poprzedniego roku.
Opłata maklerska to też
@backtoback nie wiem jak tamte rejony e tu gdzie mieszkam Rotterdam / Haga jest agencja na agencji. W 95% obsługa w języku polskim. Wchodzisz, mówisz że szukasz pracy i na następny dzień pracujesz. Jednak jeżeli masz doświadczenie techniczne i bardzo dobrze operujesz językiem conajmniej angielskim proponuję uderzenie do Randstad bądź tempo team. Jeżeli chcesz się rekrutowac w PL nie będziesz miał wyboru i dostaniesz jedynie oferty z mieszkaniem agencyjnym.
@backtoback acha i licz się z tym, że I tak wyladujesz na szklarnii albo jakimś magazynie :/ na kokosy też nie licz. Jedyne co mogę doradzić to jak najszybsze zameldowanie się, otworzenie własnej działalności i rozpoczęcie od cwelowania na budowie jako pomocnik za ok 25e/h No chyba, że ta produkcja to Twój konik ale na więcej niż te 1800e na miesiąc bym się nie nastawial.
@sherkhaan: @backtoback: Nie starczy. 95% maklerów chce zaświadczenia ze twoje dochody rodzinne to przynajmniej 5x czynszu. Czyli jeśli chcesz wynająć mieszkanie za 1k razem z żona musicie zarabiać 5k na miesiąc.
Próbowałem wynająć mieszkanie mniejsze blisko centrum w nijmegen i chociaż średnia krajowa here to i tak tylko się odbiłem, mając nawet nawet na luzie te 5k oszczędności :/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tymariel: @backtoback: ktoś trochę popłynąć z tym czynsze razy pięć... Choć może w niektórych częściach NL tak I jest...
Ja mogę powiedzieć z doświadczenia z okolic Amsterdamu że najczęściej chcą 2, góra 3 razy czynsz ma się równać dochód. Kumpel płacił 1500 mając 3k, ja płaciłem 1300 I maklerzy nie robili żadnych problemów. Kluczowy byl jednak kontrakt, bo umowa stała I może to właśnie coś zmieniało