Wpis z mikrobloga

@Dzyszla: Mnie ostatnio minął bardzo blisko dosłownie 10-20 cm. Myślałem że przywali we mnie. To już 4 razy tak blisko. W dodatku 3 razy na trzeciego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PieknyWojciech: To by było na tyle. Zdaj egzamin w Polsce, wyjeździj chociaż 50k kilometrów, a potem komentuj. Typowy efekt Krugera-Dunninga. A i nie 150 cm, tylko min. 100.

Art.24.2. Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu. W razie wyprzedzania roweru, wózka rowerowego, motoroweru, motocykla lub kolumny pieszych odstęp ten nie może być mniejszy niż 1 m.
gleorn - @PieknyWojciech: To by było na tyle. Zdaj egzamin w Polsce, wyjeździj chocia...

źródło: comment_qlPLK2nWCsRpB4SOp1mFITMoVqZStQaM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@PieknyWojciech: cytuje kolegę wyżej

razie wyprzedzania roweru, wózka rowerowego, motoroweru, motocykla lub kolumny pieszych odstęp ten nie może być mniejszy niż 1 m.


czy widzisz tak gdzieś informacje że to ten odstęp ma być zachowany względem samochodu? Wymioniony rower, moto, motorower, kolumna pieszych. Takie przepisy ¯\_(ツ)_/¯

To byłoby na tyle jeśli chodzi o magiczne prawo jazdy (które również posiadam) i znajomość przepisów ;)
  • Odpowiedz
@PieknyWojciech pewnie będę żałować, że w ogóle próbowałem ale co mi tam. Wedle polskiego prawa podczas wyprzedzania rowerzysty musisz zachować odstęp conajmniej 100cm. Nazwa zapewne inicjatywy rowerowej to 150cm dla rowerzysty, bo niekiedy 100cm to niestety za mało- kiedy wyprzedza cię tir jadący 90km/h lub więcej nie trudno o przewrócenie się od podmuchu wiatru a to może skończyć się tragicznie. Oczywiście, w mieście nie ma potrzeby zachowywać aż takiej odległości bo prędkość
  • Odpowiedz
no nie


@PieknyWojciech: takie przepisy, troche absurdalne ale tak jest

chcesz kolejny przykład z tego samego?

razie wyprzedzania roweru


Co to oznacza? Że odstęp masz zachować przy wyprzedzaniu. A teraz, jedziesz drogą, jedzie rolnik ciągnikiem, wjebujesz się na drugi pas i wyprzedzasz, minąłeś rowerzystę w odległości mniejszej niż 1m. Legalnie? Legalnie, przepis dotyczy wyprzedzania. Wymijanie nie jest sprecyzowane (°°

Lektury które
  • Odpowiedz