Wpis z mikrobloga

Cześć,
Chcę kupić ekspres do kawy czy coś. Nie jestem super smakoszem, ale z drugiej strony nawet kawa z przelewowego ekspresu w robocie jest lepsza niż rozpuszczalna :). Miałem kiedyś kawiarkę, ale zastanawiałem się nad wzięciem czegoś kapsułkowego i jak to na nosacza przystało wziąć kapsułki do własnego napełniania. Macie jakieś inne propozycje w granicy 500zł?
#kawa #kawatime #ekspresdokawy
  • 12
  • Odpowiedz
@pheroni: Mój pomysł wziął się stąd, że do 500zł żadnego ogarniętego ekspresu nie kupię, a tamtym mykiem może udałoby się niskim kosztem mieć ciśnieniówkę i nie zbankrutować na kapsułkach. Jeśli się mylę/są lepsze opcje to właśnie o nie pytam :D
  • Odpowiedz
@xDrope: no to może weź ciśnieniowy, taki bez młynka. Ja mam Zelmera za 200 zł Teraz kosztują już ok.250zł. Ładujesz sitko jaka chcesz kawą i daje 15 bar. Do tego ma spieniacz do mleka. Latte macchiato można zrobić całkiem niezłe.
Nie jesteś uzależniony od żadnych kapsułek, kupujesz kawę jaką tylko chcesz. Chociaż on tez przyjmuje jakiś standard kapsułek - ESE - ale nigdy ich w sklepie nie znalazłem.
s.....a - @xDrope: no to może weź ciśnieniowy, taki bez młynka. Ja mam Zelmera za 200...

źródło: comment_DzYGmLl7YEwavAKUrwQ3UTKqdGI2HgXb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@xDrope: jeśli chcesz mieć kawę podobna ale lepsza niż z rozpuszczalnej ro kup sobie przelewowy jeśli interesuje cię espresso i kawy na espresso oparte to kup kolbę kosztują podobnie z tym ze z kolba jest trochę więcej zabawy, i pamiętaj kluczem do dobrej kawy są świeżo zmielone ziarna
  • Odpowiedz
@xDrope: Kup sobie jakiś ekspres ciśnieniowy z lidla, młynek do kawy, kawe w ziarnach choćby nawet ze sklepu tchibo i małym kosztem poczujesz różnicę.
  • Odpowiedz
@Shades: Czy jeśli robię 1-2 kawy to przelewowy będzie ok? Jak kiedyś obsługiwałem kolbowy to wystarczyło sypnąć kawy, odpalić, wyczyścić ze zużytej kawy i tyle. Jest tam jeszcze jakieś rocket science? Co do samych ziaren piłem ostatnio ze zmielonych wcześniej i było wystarczająco ok. Dlatego zastanawiam się na ile serio to ma sens, a na ile zaraz się okaże, że powinienem kupić młynek ceramiczny czy jakiśtam za 300zł ;f

@
  • Odpowiedz
@xDrope: kawy czyli takie nasze kawy w kubku tak? Bo kolbowy robi tylko espresso, przelewowy możesz nalać wody zasypać kawy i ustawić timer na dowolna godzinę i do śniadania mieć nawet i 1,5l świeżej kawy typu amerykańskiego czyli takiego naszego Odpowiednika kawy rozpuszczalnej czy fusów, kolba jest doraźna, możesz na raz zrobić 2x espresso i ewentualnie przerobić na 2x cappuccino albo cafe latte itd.
  • Odpowiedz
@xDrope: Ten lidlowski ekspres mniej niż 250zł kosztuję, ale znajdziesz też innych producentów w granicach 300/400zł. Elektryczny młynek ok 60zł, kawa to już zależ jaką wybierzesz.
  • Odpowiedz