Wpis z mikrobloga

Pora wrócić z tagiem #kraveubiera, dziękuję obserwującym za cierpliwość( ͡° ͜ʖ ͡°)

W poprzednim wpisie omawiałam typy sylweteki jak zidentyfikować swoją, dziś będziemy ubierać jedną z nich.

Typ A, inaczej gruszka
Będę się powtarzać, ale zacznę od krótkiej charakterystyki:
ma masywniejszy dół – obwód bioder jest co najmniej 10% większy od obwodu talii, jest też większy od obwodu biustu
ma wąskie ramiona i raczej średni lub drobny biust
ma pełne uda i ogólnie raczej masywne nogi
zwykle ma długa talię (gruszka z pełną talia według Trinny i Sussanah to sylwetka dzwonu, ale one wyróżniają aż 12 sylwetek, na razie na potrzeby tego cyklu to za dużo zamieszania)

Ogólne zasady:
tak jak przy wszystkich sylwetkach dążymy do bycia klepsydrą, czyli

Unikaj:
odkrytych ramion, wąskich sweterków, bardzo szerokich spódnic, spodni w duże, wyraziste wzory, prostych kostiumów z krótkimi żakietami, krótkich spodenek (zwłaszcza, jeśli jesteś niską gruszką, wyjątkiem są takie, których BMI pokazuje niedowagę i mają co najmniej 170cm wzrostu), dużych toreb listonoszek, biżuterii znajdującej się na wysokości bioder (pierścionki i bransoletki) – duża optycznie poszerzy ten obszar i jeszcze przyciągnie do niego uwagę,

Twoimi sprzymierzeńcami są:
ciemne, gładkie doły, lekko rozszerzające się spódnice, płaszcze wiązane w talii z dużymi kołnierzami, bluzki z ozdobami na ramionach (wszelkie aplikacje, pagony) czy dużymi kołnierzami, broszki, do kreacji eleganckich szale i bolerka (gruszka to jedyna sylwetka, której bolerka w ogóle pasują), dwurzędowe zapięcia i swetry o grubym splocie, dobry biustonosz push-up, miękka torebka typu hobo noszona na ramieniu

Triki dla gruszki:
jeśli masz gładkie sukienki, kup w pasmanterii trochę koronki, tasiemki, cekinów czy co Ci się jeszcze spodoba pod kolor, dwie agrafki i zrób sobie z nich pagony na ramiona – przyciągniesz wtedy uwagę do zgrabnych ramion i masz nową kreację za grosze
Jeśli kształt twarzy Ci na to pozwala, zaszalej z kolczykami
Półdługie, falowane włosy, wszelkie mierzwione fryzury będą super
Zaprzyjaźnij się z futerkową kamizelką, noszona na sweter czy ramoneskę, zrobi co trzeba ;)

Ale… zasady są po to, żeby je łamać
I tak, jeśli jesteś dumna ze swojego wcięcia w talii i kształtu pośladków (a gruszka, której BMI nie szaleje powinna być) możesz celowo podkreślić tę różnicę między talią a biodrami. Luźne bryczesy z lejącej tkaniny, spodnie z zaszewkami w talii (zwłaszcza długości 7/8 + szpilki), pasek w zestawieniu z jasną górą na pewno przyciągną uwagę.

Strój na wieczór, specjalną okazję:
Sukienka z lejącym się dołem, dekolt w literę V, z ozdobną górą lub połączona z efektownym naszyjnikiem, dla odważnych (zwłaszcza tych niższych) kokardka, kwiat, opaska z piórkami czy fascynator (tak, tak to się nazywa) na głowę

Dziękuję za uwagę.
Podobał Ci się wpis? Obserwuj #kraveubiera
#ubierajsiezwykopem #mirabelkipolecajo #modadamska

na koniec chciałabym tylko zawołać @Twinkle bo ostatnio pytała o wpis i @dorotka-wu bo nieustannie obiecuję poprawę i chciałabym, żeby w końcu coś z tego wyszło
  • 20
  • Odpowiedz
@krave: kiedyś mierzyłam i coś tam obliczałam i niby tak wychodziło ( ͡ ͜ʖ ͡)

Kraveee a weź pomusz. Bo ja nie umiem w zakupy. Chciałabym sobie kupić coś ciepłego na górę, ale nie kurtkę. Tak żeby można to było rano sobie zarzucić jak jest chłodno. Ale żeby było w miarę luźne jak pod spodem mam luźną bluzkę np. z luźniejszym i rękawkami czy coś. I
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@hipotrofia może jakiś szerszy trencz?
Moja mama kiedyś miała taki ze na górze było bolerko a dół normalny, na guziki i z paskiem. Albo może jakiś sweter typu nietoperz?
  • Odpowiedz
@krave: tylko to ma być takie, żeby można było w tym siedzieć w pracy, a nie że takie okrycie wierzchnie, bo chyba trochę tak głupio w biurze w trenczu :p
A możesz pokazać jakiś przykład takiego swetra? Ja z moim wzrostem niziołka się boję kupować takich workowatych, że będzie wyglądać brzydko i grubo :( zawsze mi się wydaje, że to dobre dla wysokich.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
obwód bioder jest co najmniej 10% większy od obwodu talii,

@krave: tu nie ma błędu? 10% to bardzo mała różnica, wydaje mi się, że trudno spotkać kobietę która takiej różnicy nie posiada
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@MadIen sprawdzę jak wrócę do domu czy się nie pomyliłam - pisałam post 3 razy bo mi kasowalo
@hipotrofia, mam dosłownie parę cm więcej, ale dużo ludzi postrzega mnie jako wyższą ;)
  • Odpowiedz
@MadIen: @hipotrofia: był błąd w materiałach, z których korzystałam - ma być 20% a tak na dobrą sprawę 10% różnicy wychodzi między biustem a biodrami. Co do stosunku talii do bioder to 0,7 niezależnie od wymiarów (taki sam stosunek miała zarówno Marylin Monroe, która nosiła rozmiar 44 jak i Twiggy, która zapoczątkowała modę na anorektyczne modelki) jest postrzegany przez mężczyzn jako najseksowniejszy (chodzi o to, że kobiety z takim wskaźnikiem
  • Odpowiedz