Wpis z mikrobloga

Czy ktoś nie miał przypadkiem takiej sytuacji, ze strasznie zaczęło go bolec kolano, po całym dniu? Tylko prawe i to w dodatku w okolicach rzepki. Dodam ze rok temu miałam operacje - rekonstrukcje ACL. Minelo już 13 miesięcy od niej, nie było żadnych powikłań, wszystko goilo się idealnie. Dzisiaj miałam tez egzamin wewnętrzny na prawo jazdy i myśle, ze może to tez przez to tak boli, ale nie mam pojęcia dlaczego... wcześniej jeździłam te 30 godzin i nic się złego nie działo, nagle teraz, z dnia na dzień. Zle nie stanęłam, nie biegałam, nie uprawiałam żadnej jakieś takiej aktywności, która mogłaby mieć jakis negatywny wpływ na moje kolano. Może ktoś miał podobna sytuacje i mi pomoze... nie chce znowu przezywać tego, co rok temu. Nie mam pojęcia co mogłabym zrobić zle i z czego to wszystko wynika, ale bol jest straszny. Nie mogę schodzić po schodach, a dzisiaj jak wracałam do domu po spacerze bolało coraz bardziej, ze aż nie mogłam chodzić. Licze na jakieś informacje od Was i z góry dziekuje. #acl #kolano #wiezadlo #prawojazdy #bol #lekarz
  • 12
@awsedr: prawdopodobnie mięsień czworogłowy. W moim przypadku tak było. Ból przy chodzeniu pod rzepką. Po treningach mięśnia przestało mnie boleć. Boli tylko, kiedy biegam, tak to już przestało.
@awsedr: mam podobne objawy, poszedłem do ortopedy prywatnie. przebadał, popatrzał przez usg i wyszło mu chondromalacja rzepki i rozmiękaniem chrząstki. Ogólnie polecam dać sobie spokój do końca życia z bieganiem i sportami polegającymi na tym, przesiąść się na rower i tyle. No i można popatrzeć ćwiczenia na yt jakie robią fizjoterapeuci na to, żeby samemu to w domu praktykować.

Mnie to boli bo aktywnie biegałem czy grałem w piłkę ale po
@GigaCzad: Byłam u ortopedy, zlecił rezonans, okazało się, ze w moim kolanie tworzy się tzw cyklop. Z wynikami pojechałam do kliniki, gdzie mialama operacje, bo podobno po tym jak zobaczyli opis, to chcieli mnie znowu kroić. Po konsultacji z doktorem okazało się, ze ten cały cyklop mógłby być zagrożeniem tylko gdyby kolano bolało mnie ciagle albo jakbym nie miala 100% sprawności a z tym jest wszystko w porzadku. Gorzej sprawa wyglada