Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Koledzy z tagu #programowanie... Jak sobie radzicie z wypaleniem zawodowym? Jestem już 12 lat w zawodzie i już mi się nie chce uczyć ciągle nowych rzeczy. Nie jestem w stanie skupić się na nauce nowych frameworków. Kompletnie przestało mnie to interesować. Nie chce mi się pisać kolejnych formatek pobierających dane z bazy. Wszystko to wydaje mi bezsensowne. Jedyne co mnie powstrzymuje od zmiany to to, że nigdzie indziej nie zarobię ponad 10k na rękę. Kiedyś bardzo lubiłem programować, mogłem siedzieć po godzinach i coś tam jeszcze pisać, ale teraz mam już mam tego dość. W domu nawet nie mam zainstalowanego środowiska developerskiego. Jak żyć?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: wybierz sobie projekt, a nie firme. Jak projekt lipa, to szukaj dalej.
Moze cos startuopwego? Moze garazowy klimat to ten powiew swiezosci, ktorego potrzebujesz?

Mialem w pracy gostka, co juz wiele lat robil jako senior dev/konsultant w wielu firmach, technologiach i krajach. Poszedl do jakiegos startupu z dziedziny ML i robotyki, bo to go interesowalo. Nie wiem czy dalej tam robi, ale moze to jest wlasciwa droga?
  • Odpowiedz
itaktozyciemija: Po 8 latach też się wypaliłem. Wyjechałem za granicę na kilka Msc. Pozwiedzałem, wróciłem i powolutku wracam do programowania.
Póki motywacja sama nie wróci, nie ma co wymuszać, a będzie tylko gorzej jeśli będziesz się dalej męczył w pracy.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}

  • Odpowiedz