Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Po długim (chyba zbyt długim) czasie zwlekania i ostatecznego braku pomysłów co mogę ze sobą zrobić w końcu się przełamałem i jutro mam termin pierwszej wizyty u psychiatry. Nie wiem czemu ale się bardzo tym stresuje a przecież idę tam tylko po to by mi ktoś pomógł a pewnie nawet nie będę wiedział od czego zacząć rozmowę z lekarzem. Mam nadzieję że nie wyślę mnie do jakiegoś wariatkowa, nie chce do szpitala. Czego można spodziewać się na pierwszej wizycie?
#depresja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • 5
  • Odpowiedz
bywacz od czasu do czasu: W depresji szpital to tylko przy myślach samobójczych zaproponuje.
Z mojego doświadczenia (3 epizody za mną) najlepiej podziałał oddział dzienny - rutyna, lekka terapia, leki. Rutyna pomogła najbardziej.
Oddział dzienny działa na zasadzie, że przychodzisz rano, masz posiłki, zajęcia, terapie i dostajesz leki. Wracasz do domu codziennie ok 15-16.

NAJWAŻNIEJSZE:
pamiętaj po co tam jesteś - dla
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Na pierwszej wizycie na pewno będzie Cię pytać o to dlaczego przyszedłeś, kto Ci to zaproponował, może pytać czy już kiedyś się leczyłeś itp. Możesz sobie zapisać na karteczce, co chciałbyś przekazać i z czym masz problem jeśli czujesz, że ze stresu możesz czegoś zapomnieć. :) Do szpitala na siłę Cię nie wyślą, mogą zaproponować np. oddział dzienny (który działa tak, jak wyżej ktoś napisał). Powodzenia!
  • Odpowiedz