Wpis z mikrobloga

Miało być złudzenie optyczne polegające na tym, że mimo braku czerwonej farby (lub czerwonych pikseli) wydaje się, że czerwień faktycznie tam jest. Wyszło średnio, efekt jest minimalnie odczuwalny.

Główna inspiracja: https://www.illusionsindex.org/images/illusions/grey-strawberries/greystrawberriesmainimage.png

Zapraszam na tag #lapkobrazy
#tworczoscwlasna #malarstwo #grafika
Pobierz lapko - Miało być złudzenie optyczne polegające na tym, że mimo braku czerwonej farby...
źródło: comment_h9MsjpUegP4lyJKsYbGINXseEni93HGX.jpg
  • 11
@lapko: Co Cię skłoniło do naniesienia tych znaków na kobiecą twarz? Nie pytam złośliwie, poprostu nie posiadam talentu, odnośnie umiejętności malarskich i nie interesowałem się sztuką malarstwa.
@johnmorra: Na obrazku z truskawkami nie ma ani jednego czerwonego piksela. Truskawski są szare. Taki efekt można uzyskać pokazując czerwien w przebarwionej przeciwnym kolorem grafice.
@Jacek6667: chodziło o wprowadzenie elementu, który mógbły wydawać się czerwony
@lapko: Uwielbiam te Twoje obrazy! Pewnie ludzie Cię nieraz pytali, ale wyceniałeś to kiedyś? Chętnie bym kupił coś, co by mi do wystroju pasowało (odcienie szarości w kontraście z bielą). Jak nie chcesz tu, to na priv się odezwij.
PS. częściej dodawaj swoje prace - serio!
@lapko: możesz coś więcej napisać o tym efekcie czerwonego bez czerwonego, ma to jakąś nazwę? Czyli podobny efekty można też stworzyć z innymi kolorami czy dotyczy tylko czerwieni?

To jakich kolorów użyłeś u siebie, żeby taki efekt uzyskać?
@Jacek6667: Coś w tym stylu
@chozi: Zamierzam kiedyś wystawić obrazy na jakiejś aukcji, 50% dla jakiejś fundacji. Wtedy dowiemy się ile są warte :) Dziękuję za miłe słowa :)
@aRonja: Nie mam pojęcia jaką to ma nazwę ;) Wydaje mi się, że podobne efekty można uzyskać ze wszystkimi przeciwnymi kolorami (pomarańcz i niebieski, zielony i fiolet). Ja użyłem turkusowego, białego i czarnego.