Wpis z mikrobloga

Na co dzień projektuję znaki graficzne. Swego czasu jak była posucha w zleceniach, tworzyłem logo dla wymyślonych firm lub przerabiałem jakieś istniejące znaki. Czasami łączyłem ze sobą prawdziwą firmę z totalnie odmiennym tematem, np. bank Hubba Bubba, paprykarz Credit Agricole. Czasami pytałem znajomych o podrzucenie pomysłu. Jedne rzucił: zrób logo z branży dziecięcej w wersji minimalistycznej. I tak powstała moja interpretacja Angry Birds.

#design #grafika #logo #chwalesie
emdzej23 - Na co dzień projektuję znaki graficzne. Swego czasu jak była posucha w zle...

źródło: comment_hOvdJoZ4zOCdSBtbBpSyHMIEYsPiVhzr.jpg

Pobierz
  • 53
@effzet: Jak nie masz pomysłów albo ochoty samemu wymyślać sobie jakichś "zleceń" dla praktyki, to wejdź na stronę typu fajnelogo.pl i tam projektuj w konkursach. Ja tak zaczynałem. Nigdy nie wygrałem, ale pierwszych 30 znaków zrobiłem tam, dla prawdziwych firm. Same plusy na start, a dodatkowo Tobie może się przecież udać coś wygrać :)
@emdzej23: opowiesz jak wygląda Twój proces twórczy? Siadasz i po chwili masz mase pomyslow w glowie, czy raczej wszystko jest czyms zainspirowane i przed chwyceniem za kartke i olowek przegladasz mase stron i innych projektow?

btw. jestem 300 lajkujacym!!! ()
@Dante15: Zawsze zaczynam od researchu. Przykładowo, robię logo dla kawiarni - oglądam setki projektów logo kawiarni i zazwyczaj powtarza się np. filiżanka, muffinka itp. Wtedy wiem, czegonie robić. Następnie wysyłam kilka pytań do klientów o jego wizję. A następnie ołówek, szkicownik i dziesiątki niestarannie wykonanych szkiców. Kiedy mam już mętlik w głowie, to robię przerwę na kilka godzin i wracam do tego później. Potem wybieram najciekawsze pomysły i szkicuję
@Krugerz: Strona stoi nieco surowa i jeszcze nieaktywna. Skupiam się bardziej na FB. Mam jednoosobową działalność, więc często muszę rezygnować ze zleceń z racji braku czasu. Stąd przekornie do mojej branży nie przykładam wagi do strony www, ponieważ nie chcę robić tego kosztem zleceń klientów.
@emdzej23: mireczku takie glupie pytanie (moze mondre? nie wiem). Widze ze tez ladnie rysujesz/szkicujesz. Czy wyobrazasz sobie ze wykonujesz swoja prace bez tej umiejetnosci? Choc wykonuje zupelnie inna prace kreci mnie ogladanie dobrych projektow lecz rysowac/projektowac nie umiem. Nawet kiedys przysiadalem do inkscape'a i odtwarzalem jakies proste tutoriale z youtube. Porzucilem temat bo doszedlem do wniosku ze nie moge byc na tyle profesjonalny na ile bym chcial.