Wpis z mikrobloga

Na co dzień projektuję znaki graficzne. Swego czasu jak była posucha w zleceniach, tworzyłem logo dla wymyślonych firm lub przerabiałem jakieś istniejące znaki. Czasami łączyłem ze sobą prawdziwą firmę z totalnie odmiennym tematem, np. bank Hubba Bubba, paprykarz Credit Agricole. Czasami pytałem znajomych o podrzucenie pomysłu. Jedne rzucił: zrób logo z branży dziecięcej w wersji minimalistycznej. I tak powstała moja interpretacja Angry Birds.

#design #grafika #logo #chwalesie
emdzej23 - Na co dzień projektuję znaki graficzne. Swego czasu jak była posucha w zle...

źródło: comment_hOvdJoZ4zOCdSBtbBpSyHMIEYsPiVhzr.jpg

Pobierz
  • 53
@boguchwal: Bardzo mądre pytanie! Mam kumpla grafika, który prawdopodobnie nie wie do czego ołówek służy. A projekty w programie robi naprawdę dobre. Ja kiedyś zacząłem od razu od projektowania w illustratorze, bez żadnych pomysłów, szkiców... no męczyłem się niemiłosiernie. Pewien znany grafik w swoim tutorialu mówił, że te szkice mają być bardziej spisaniem pomysłów, niż ładnymi szkicami. On sam nie wykonywał starannie swoich rysunków. Więc podsumowując: nie jest konieczna umiejętność rysowania,
@emdzej23: Kurczę... Szukam logo dla swojej mikro-prawie-działalności. Tylko że Twoja cena za jedną propozycję logo pochłonie mniej więcej moje trzy największe zlecenia w ciągu ostatnich dwóch miesięcy :D Szanuję za to, że się cenisz ;) W branżach artystycznych i pokrewnych jak wiadomo z legend to nie jest takie proste ;)
@emdzej23: Maluję miniatury na drewnie, ewentualnie drewniane pudełka/skrzyneczki czy co to tam sobie odbiorca zażyczy :) Przykład mam w profilówce, kilka innych pod tagiem #arteminime , ewentualnie na fejsie Arteminime
Chyba trochę bym tego musiała zrobić żeby się wypłacić, nawet z kodem promocyjnym i wg nowego, dopiero kształtującego się u mnie cennika :P Ale jeśli byłbyś otwarty na taką współpracę to czemu nie, ja bardzo chętnie :)
@emdzej23: Z płótnem jest ten problem, że jest stosunkowo duże, a mnie najlepiej wychodzą miniaturki ;) Myślałam nad przeniesieniem się na płótno (ale nie rozpięte na ramie, tylko takie jak w kartce, w sumie nie wiem jak to fachowo nazwać), ewentualnie na papier akwarelowy, ale wtedy byłyby to po prostu obrazki, a drewniany może być wisiorek, brelok, magnes, broszka, w sumie cokolwiek - sztuka użytkowa :)

Dzięki! Miło mi, że się