Wpis z mikrobloga

@Kroos123: hmmm
co innego, gdyby była trudna CAŁY CZAS. Tak to przeciętny uczeń zdobył rok temu 60%, teraz to jest całkiem przyzwoity wynik. I w tym roku dostanie się na studia, bo spadną progi i zajmie czyjeś miejsce z tego rocznika, co jest tak trochę niesprawiedliwe, nie uważasz?
@wetorek2: życie, nikt nie mówił że będzie sprawiedliwie. Druga sprawa jest taka, że co roku słyszę "hurr durr, w tym roku matura taka trudna, z poprzednich lat rozwiązywałem wszystkie w 15 minut"
@Kroos123: no tak z poprzedniego roku miałbym spokojnie 90%. W tym (przez moje głupie błędy) będzie ok 70%. Ale taka prawda. Matura była o wiele trudniejsza i jest to w tym momencie olanie ciężkiej pracy wielu tysięcy ludzi. Kolega co ma już diamentowy indeks na agh powiedział "A się w tym roku zdziwią ludzie, którzy postawili na agh i uczyli się tylko matematyki".
@Shatter: ale wiesz, że każdy rocznik twierdzi że to jego matura była trudna w porównaniu do pozostałych? W moim roku też podobno było mega ciężko, takie opinie przynajmniej słyszałem od znajomych i wyczytałem w internecie. Ja bym się z tym kłócił, no ale wiadomo że tłum ma zawsze rację
@Shatter: jestem skłonny się z tym zgodzić xD 2 lata po maturze miałem w ramach zakładu poprawiać podstawę z matmy z 94% na 100%. Jak zacząłem przeglądać arkusze z poprzednich lat to stwierdziłem że nie warto, bo i tak część schematów musiałbym sobie przypomnieć, a pewnie znów walnę się w jakimś prostym zadaniu.
@Shatter: wiadomo że każde zadanie rozwiązuje się według jakiegoś schematu, chyba że widzi się go pierwszy raz w życiu na oczy, dopiero wtedy się kombinuje. Pamiętam że po swojej maturze rozszerzonej sprawdziłem sobie oficjalny klucz odpowiedzi i co jest punktowane. Na tyle, że dokładnie wyliczyłem sobie ile % będę miał, w zasadzie nie musiałem czekać na wyniki xD Ofc sprawdziło się idealnie