Wpis z mikrobloga

Nie mogę się doczekać tego czasu gdy w polską piłkę wejdzie jakiś potężny człowiek. Wiecie jakiś szejk czy inny oligarcha, który kupi sobie taką Wisłę Kraków czy inną Lechię Gdańsk. Wyobraźcie sobie ten potencjał memiczny gdy skład za kilkadziesiąt milionów euro, który na luziku nawiązałby walkę o puchary w jakieś Serie A czy innej Ligue 1 dostaje #!$%@? 0-3 na otwarcie ligi od GKSu Tychy czy innego Podpiździa. Przecież ten człowiek skończy z załamaniem nerwowym gdzieś po 2 sezonach i albo utopi więcej kasy albo rzuci to w cholerę. Nie mogę się doczekać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ekstraklasa #pilkanozna
  • 27
@Karwol Żeby przyciągnąć tych ludzi trzeba porobić transfery. Teraz pytanie czy kasa, która trzeba włożyć zwróci się z nawiązką na samych wpływach z polskich rozgrywek? Szczerze wątpię. Moim zdaniem nie ma innej opcji na zarabianie na polskiej piłce niż szkolenie młodzieży, a to ścieżka którą na prawdę bogaci inwestorzy nie chcą iść bo długo czeka się na zwrot.
Nie ma sensu inwestować w polskie kluby z perspektywy zagranicy. Mało która liga ma trudniejszą drogę do LM, a tylko awans tam gwarantuje zyski.


@FuriousJanush: być może się mylę, ale chyba dla tych ludzi klub sportowy to nie jest typowa inwestycja, tylko bardziej zabawka. Dla biedaków są komputerowe menedżery piłkarskie, a taki szejk może sobie pozwolić na większy realizm ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak któremuś zachce się
@FuriousJanush: mi się podoba Górnik teraz, swoje chłopaki... nie poszedłbyś oglądać sąsiada? czy syna kuzynki szwagra wujka? wiem, że czeka ich rozbiórka, to standard, ale dawno mi nikt tak nie zaimponował grą... chyba tylko Legia Czerczesowa, który zrobił maszynę która zabiegała każdego oraz kielecka banda Swirów były równie oryginalne... a tak trzeba cofnąć się do Kużby, Franka i Żurawia w Wiśle... ale to odległe czasy