Wpis z mikrobloga

#gornictwo #dobrazmiana Premier Morawiecki chce im dać renty socjalne po tym ostatnim wypadku, rodzionom, na specjalnych zasadach. Facepalm - przecież codziennie umiera/ginie 1000+ Polaków, w wypadkach, od smogu, ze starości, z chorób, itp. Czy mają renty socjalne? Dlaczego się rząd pochyla nad kilkoma górnikami, ich rodziny już i tak dostaną ogromne odszkodowania. Jestem z rodziny górniczej (KGHM) i gwarancje dla rodziny są takie, że się Wam nawet nie śniło. W latach 90 to było 100 tysięcy + w przypadku wypadku śmiertelnego, kiedy zarobki wynosiły 900zł. Wystarczyło się tylko ubezpieczyć na zakładzie.
  • 5
@Myszoskocznia: węglowe na pewno, KGHM się dystansuje od polityki, chociaż pociotków na szczycie też mają. Z tego co wiem, inwestycje trwają cały czas, pełną parą, pewne działy KGHM próbują nawet na IT zarabiać i wdrożeniach, więc cały czas się szuka zysku i faktycznie, zagłębie miedziowe to Niemcy w porównaniu z resztą kraju, jeśli patrzeć na poziom regionu, zarobki / capita, itp. Miedzi jest jeszcze na jakieś 50 lat, ale w przeciwieństwie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@arekdomek: nie sprecyzowałem. Mówię o górnictwie węglowym, dużo znajomych pracuje w tej branży - od geologów po sztygarów na dole i wygląda to tak:
Góra uważa ze jest wykorzystywana, bo mało zarabiaja
Dół uważa że góra zarabia za dużo. Co spotykam imprezach to tylko narzekanie xD
@Myszoskocznia: mój brat pracuje tam kilka lat, ja nie chciałem, 4 kafle przynosi luzem i są dodatki typu barbórka, zyski, 13stka, 14stka...ale to akurat dobre jest, bo KGHM przynosi potężne zyski, niech już sobie to mają.
Różnica jest taka, że węglowe przeżre każdą dotację jaką dostaną i gówno z tego mają, a KGHM nie dostaje dotacji i inwestuje zysk, nie ma darmowego hajsu, to ten jest mądrze wykorzystywany. Coś nie przynosi