Wpis z mikrobloga

Takie pytanie z #majsterkowanie #diy i chyba #detailing #autodetailing

Szukam pomyslu na to co robic z odpadem (blotem ze smieciami) z odokurzacza, ktorym czyscimi i pierzemy #samochody

Ani to wylewac do scieku ani gdzies z boku.
Idealny bylby jakis separator albo/i sita, zeby szara wode mozna wylewac a odpad staly do smieci i temat moge zalatwic pewnie wycieczka do budowalnego, ale nie widze sensu tworzyc jakis wydumek jak to nie ja pierwszy mam taki problem.

Jak to sie normalnie rozwiazuje?

Dodam,ze moje auta sa czasami mehga zasyfione i tego odpadu jest duzo.

@localgoodness
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bigger jak dla mnie dalej bez sensu, jakieś odstojniki i inne główna ktore, a zabierają miejsce, be wyglądają strasznie. Klienci widza takie rzeczy.
Kup duży odkurzacz plus odkurzacz pioracy.
A gadanie, bo tanie auta! Nie wszystkich stać na porsze czy ferjari. auto to auto i o każde trzeba zadbać tak samo.
Klientowi mozesz wytłumaczyć ze taniej i lepiej bedzie jak odstawi swojego rumaka raz na miesiąc do ogarnięcia :)
Kwestia podejścia
  • Odpowiedz
@localgoodness: Ja nie mam myjni. Klienci nic nie widza. Mam komis z tanimi autami i czesc w srodku jest z------a (uzycie slowa brudne nie jest adekwatne)

Przed sprzedaza ma byc poprostu odszczurzone. I nie o wszystkie trzeba dbac tak samo, bo nie bedziesz kladl ceramiki na corsie za 1200 zeta anie nie poswiecisz 20 roboczogodzin + sporo towaru na srodek jak na calym aucie masz miec 300-400 zysku. teraz juz
  • Odpowiedz
@bigger: Dzielną walkę stoczyłeś tłumacząc to samo tyle razy. Order się należy.
Co do separatora niestety niewiele mogę pomóc, ale wydale mi się, że to jeden z niewielu przypadków kiedy może się okazać, że DIY będzie tańsze i prostsze niż kupno gotowego.
Może rura kanalizacyjna z zaślepką? Zaślepkę nawiercasz robiąc z niej sito. Zawartość wlewasz do rury i zostawiasz, a ona sobie odcieka do podstawionego wiadra.
  • Odpowiedz
@Polanin: Ufff.. w koncu ( ͡ ͜ʖ ͡)

Rozwiaznaie DIY pewnie ogarne. Nawet cos podobnego jak Ty mam na mysli. Wiadro budowlane + ze 2 sita. Jeszcze kwestia tego co @ScaRRyMaN poradzil. Musze poprostu zobaczyc .

@localgoodness: Jest kosztem, bo kosztuje czas i pieniadze. W obecnej formie z jednego auta sa nawet 2 odkurzacze piachu , wody i smieci i to po
  • Odpowiedz
@localgoodness: Ok. to ile (usredniajac oczywiscie) takie 4 godzinny zabieg kosztuje takiego handlarza?

Robocizna + sprzet + towar. Na gotowo. Srednie auto wielkosci Golfa.
Obojetnie czy to w NOK czy w PLN. Ale wolalbym wiedziec za ile bylbys to w stanie robic tu na miejscu w PL dla handlarza jak ja. Rzad wielkosci.
  • Odpowiedz
@Polanin: o!

A nad rura jeszcze wiado z siatka do wylapywania grubszych smieci. Zaslepka na dole odkrecana. Rura z metr taka 15-25cm srednicy . Powinno dzialac. Masz browara! ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@localgoodness: Nie będzie, bo zamówi na to np. kontener i będzie to do niego wrzucał tak jakby wyrzucał pełne worki. Wylanie wody z odkurzacza do sepratora zajmie tyle samo co zmiana worka, więc tu też nie ma różnicy.
  • Odpowiedz
@Polanin: Ale by trzeba lapami wygaraniac a tak jak postoi za warsztatem wchwile to przeschnie i jak odkrece to samo wyleci. Ale to juz kwestia wtorna, bo w byle hydrauliczym jest masa kolanek itd.. co dwie glowy to nie jedna.

teoretycznie moglbym miec to w dupie. Do kibla lac piachu nie bede , bo zatka wszystko wpizdu. Molgbym wziac koparke. W 20 minut dupnac dziure 2m^6 i pizgac tam bloto
  • Odpowiedz
@localgoodness: czyli pewnie z 600-700 zeta z podatkiem. Czyli taki lepszy zarobek jaki mam na aucie. W Polsce oplacalne w przypadku aut za 10k+

gruzy jakie mam (w wiekszosci do 3k) nieoplaca sie to calkowicie. Stad tylko odkurzanie, bo do niektorych aut to poprostu wstyd by mi bylo wpuscic kogos.

Kompleksowe pranie odpada, bo ludzie maja to w dupie. Kiedys przyjechal gosc po 3 miesiacach wymienic samochod na wiekszy. Dodam,
  • Odpowiedz
@ScaRRyMaN: O! i to chyba najlepszy pomysl. Na dole piekne dojscie do materialy wysuszonego. Tylko dorobic jakas mocna siatke na smieci do gory i final. Postawic kolo kranu i mozna plukac nad siatka nawet. Idealnie! ()
  • Odpowiedz
@ScaRRyMaN: Styropianowa tez mam, kwestia zeby ja przymocowac na tyle ,mocno, zeby chlusniecie ~20 litrow wody z piachem jej nie wyrwalo, ale to sobie juz poradze. Musi byc na tyle male,ze kapsel/ 1 groszowka nie przeleciala. Zostanie elegancko wszystko. Podlecem do obi i ogarniemy temat
  • Odpowiedz