Wpis z mikrobloga

Takie pytanie z #majsterkowanie #diy i chyba #detailing #autodetailing

Szukam pomyslu na to co robic z odpadem (blotem ze smieciami) z odokurzacza, ktorym czyscimi i pierzemy #samochody

Ani to wylewac do scieku ani gdzies z boku.
Idealny bylby jakis separator albo/i sita, zeby szara wode mozna wylewac a odpad staly do smieci i temat moge zalatwic pewnie wycieczka do budowalnego, ale nie widze sensu tworzyc jakis wydumek jak to nie ja pierwszy mam taki problem.

Jak to sie normalnie rozwiazuje?

Dodam,ze moje auta sa czasami mehga zasyfione i tego odpadu jest duzo.

@localgoodness
  • 38
@bigger mnie zastanawia jedno, skąd bloto w odkurzaczu pioracym?
- odkurzanie
- tornado
- odkurzanie
- tornado
I tak do skutku, aż tornado nie bedzie podbijalo kurzu. Nie widzę tego inaczej, wówczas nie masz błota w pioracym.
Jeżeli masz bloto, to znaczy zle odkurzone.
Woda w pioracym jest brudna, i mozna ja wylac.
Pranie z błotem to nie pranie.
@Stan_Przedzawalowy: Ale nie czytasz ze zrozumieniem. Problemem nie jest utylizacja, bo wlasciwie to nie ma co utylizowac. Tylko segregacja. Mamy bruda wode, piach i drobne smieci: monetty, kapsle, dlugopisy, etc..

Jest to zmieszane w breje a ma byc osobno. Tyle i az tyle.
@localgoodness: @damian_co_dalej:

Inaczej. To sa auta tanie. Tam czasami jest p ocentymetr piachu. I nie pierzemy wszystkich. Procedure prania znam, ale mowie o czym innym, bo odkurzacz nie zbiera do worka ( zbankurtowalbym ( ) ) tylko ma filtr wodny i laduje wszystko w wiadrze. Woda, piach i drobne smieci. I nie mam co z tym robic. A gdyby tylko bylo przefiltrowane to by problemu
@bigger: nie wiem jakim cudem udało ci sie do tej pory uniknąć kary. Otworzenie myjni wiąże się z załatwieniem :
a) separatora
b) wywozu tych nieczystości

wylanie jakiejkolwiek wody/piany po myciu/praniu auta do kibla/ścieku wiąże się z ogromniastymi karami - jeśli tak robisz to się nie chwal.. :)
@bigger czytam ze zrozumieniem, nie pojmuje jednak czemu chcesz sam bawic sie w robienie linii do rozdzielenia tego. a potem co tym zrobisz, do studzienki? jesli chcesz byc fair wzgledem środowiska to oddaj do utylizacji, masz tego za malo zeby zrobic linie a za duzo zeby wylac w #!$%@?. anyway bardzo szanuje Twoje podejscie, siedze w recyclinku sporo lat i takie postawy to wyjatki.
@Stan_Przedzawalowy: Ale #!$%@?. Wuja. Ja jestem pro eko. Serio. Zaczynam swiat zmieniac od siebie jednoczesnie staram sie nie miec nie wspolnego z ekooszolomami.

Ale co jest zlego w wylewaniu do kanalizacji brudnej wody ? Zaznaczam po raz Nty , ze tam nie ma zadnej chemii. Odkrzam auto z piachu i kurzu i dorbnych smieci. I czemu na Boga milabym tej odsaczonej wody nie lac w scieki?

Jak Twoja Zona myje okna/podloge
@bigger ale ja nie pisze o brudnej wodzie tylko o wodzie z chemia. Jest roznica pomiedzy wylewaniem do toalety, skad trafia do szczelnego szamba a potem jest wywozone do oczyszczani a wylewani do kanalu skad trafia z reszta deszczowki do odbiornika naturalnego.
@Stan_Przedzawalowy: Ja tez leje w kibel, bo mam w warsztacie. Pytanie nie dotyczylo utylizacji tylko separacji,zeby

a) bylo latwiej
b) odpada trafialy tam gdzie trzeba: piach na kupke, szara woda w kibel, a smieci do kontenera
@bigger: wez 2 duze wiadra i jakaś kratkę (sito) do pierwszego wiadra wstaw rure w polowie wysokości i zakryj je sitem. Połącz z drugim na tej samej wysokości. Z drugiego zrób odpływ u góry. W pierwszym będziesz mial separację na sicie wiekszych zanieczyszczeń, olej pojdzie na górę a piach na dół. Możesz jeszcze dodać w drugim wiadrze przegrodę w połowie od gory (ponad powierzchnią cieczy) prawie do samego dołu to powinno
@dlugi_: Ja sobie taki separator sam zrobie. Chodzilo mi raczej o to,ze na pewno nie pierwszy mam taki problem. A jak mnie zycie czegos nauczylo to nie ma sensu otwartych drzwi wywazac.

I tam NIE MA zadnego oleju. Olej i podobne oddaje. To syf z odkurzenia na sucho (nie prania) aut. Tylko odkurzacz nie ma workow tylko ma wode. Z workami probowalem, ale pyl drobny i palil silniki, worki schodzily w