Wpis z mikrobloga

Skończyłem właśnie oglądać Czarną Panterę. Jaka bieda... Lubie Marvela, bo jakoś fajnie kleił ze sobą te wszystkie absurdy s-f, wszystko podane w ładnym opakowaniu, przy odrobinie checi można by w to wszystko uwierzyć. Jednak tutaj chyba coś poszło mocno nie tak. Ja rozumiem, poprawność polityczna i w ogóle, ale nie, to jakieś nieporozumienie. Połączenia nowoczesnej technologii z modą plemienną, super samoloty wyposażone w lasery, a pod nim piechota z włóczniami. I wiele, wiele więcej. Zdecydowanie najsłabszy film od #marvel jak do tej pory
Idę spać.
#film
  • 16
@Majku_ Nie tylko ty masz takie wrażenie no ale wystarczy być w podstawowy sposób człowiekiem obytym kulturowe i historycznie żeby w takie bajki nie wierzyć . To tak jakby Marvel nakręcił polska husarię z laserowymi dzidami. No niby można ale coś nie tak . Ty to byś wiedział ja też ale taki hamerykanin co nie wie gdzie jest polska. Jeszcze by uwierzył xd
@Smutas
@Arthaniel a dajcie spokój. Po ocenach w sieci spodziewałem się co najmniej przyzwoitego filmu, bo Marvel jednak z roku na rok się rozwija. A tu, przepraszam za wyrażenie, wyglądało to tak, jakby bez jakiegokolwiek nadzoru dano kamery i wielki wór pieniędzy Murzynom i kazano im się wyżyć za wszystkie dotychczasowe nierówności, ale żeby zachować ducha plemion przodków.
@SirPsychoSexy: Wiesz, to trochę nie tak. Można wymyślać różne nieprawdopodobne historie, ale o ile mają jakieś podparcie w rozsądku/logice i są uzasadnione fabularnie, to spoko. Natomiast kiedy widzisz wyimaginowanego króla jakiegoś fikcyjnego afrykańskiego państewka, który wita się jak nowojorski nigga gangsta, to coś zaczyna Ci nie pasować.
@SirPsychoSexy: rzecz w tym, że takich większych i mniejszych głupot jest w tym filmie pełno. I naprawdę nie chodzi mi o to, że to film o czarnych, nakręcony przez czarnych, ale tam naprawdę czuć, jakby czarni chcieli sobie solidnie zadośćuczynić.
Zaś obok tego dusznego klimatu jest pełno dziwnych zabiegów fabularnych, jak te, które wymieniłem wyżej, albo dla przykładu motyw, gdzie ciężko ranny, nieprzytomny bohater zostaje zrzucony z wysokiego wodospadu do rzeki,