Wpis z mikrobloga

Taki tam ciekawy eksperyment dla zastanawiających się nad #emigracja do #londyn, #uk.

Taki sam koszyk zakupów w Tesco Online w UK oraz w Polsce. Czteropak pepsi, jakiś kurczak, bułki, cytryna, szynka, musztarda, jabłka, ziemniaki. Takie produkty wybrałem zupełnie przypadkowo. Wy możecie zrobić sobie swoje porównanie wrzucając do koszyka to co najczęściej sami kupujecie.

Cena za całość:
UK: £18.70
PL: 33,24 zł (£6,90)

W UK za te same produkty zapłacicie 3 razy więcej. ale większość Mirków na Wyspach nadal będzie się upierać że Polska to drogi kraj do życia i lepiej mieszkać w zagrzybionym pokoju w UK bo za tydzień pracy można kupić sobie najnowsze Playstation xD

Bezpośredni link do porównania jakby ktoś chciał powiększyć: https://i.imgur.com/YSGupnU.png

Zapraszam do dyskusji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
emigracjatostanumyslu - Taki tam ciekawy eksperyment dla zastanawiających się nad #em...

źródło: comment_o003GCHiMv56vZR4E8KNcHsbG3iAJ7L5.jpg

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
@emigracjatostanumyslu: a w polsce minimalna to 1500... Pozatym wiadomo ze w uk jedzenie jest drozsze na zlotowki ale nie wiem po co to przeliczac? Wazne jest to ze #!$%@? za godzine pracy na minimlnej w uk kupisz 6l paliwa a w polsce 2.5l (tak jest praktycznie ze wszystkim). No i co z tego ze paliwo w uk jest drozsze i kosztuje az 6zl za litr skoro za godzina stac cie i
  • Odpowiedz
@stachuprzytelefonie: byłem w UK, utrzymywałem 4 osobową rodzinę. Rachunki, samochód, paliwo i jedzenie wychodziły mnie 1600 funtów miesięcznie. W Polsce ta kwota zamyka się w 4000 zł z czego 1000 zł to kredyt za mieszkanie. Dodatkowo odpadły mi koszty podróży do Polski, które w czasie szkolnych wakacji też nie są tanie jeśli mówimy o 4-ce osób. Ogólnie na Wyspach zawsze będzie lepiej pod względem finansowym jeśli nie ma się dzieci ale
  • Odpowiedz
@emigracjatostanumyslu kurde gościu, albo jesteś beznadziejnym trollem, albo faktycznie masz coś nie do końca w porządku pod beretem.
Tak jakby dyskutować z płaskoziemcem. No za nic nie przetłumaczysz, nawet jakbyś wziął kogoś takiego na orbitę.
  • Odpowiedz