Wpis z mikrobloga

Taki tam ciekawy eksperyment dla zastanawiających się nad #emigracja do #londyn, #uk.

Taki sam koszyk zakupów w Tesco Online w UK oraz w Polsce. Czteropak pepsi, jakiś kurczak, bułki, cytryna, szynka, musztarda, jabłka, ziemniaki. Takie produkty wybrałem zupełnie przypadkowo. Wy możecie zrobić sobie swoje porównanie wrzucając do koszyka to co najczęściej sami kupujecie.

Cena za całość:
UK: £18.70
PL: 33,24 zł (£6,90)

W UK za te same produkty zapłacicie 3 razy więcej. ale większość Mirków na Wyspach nadal będzie się upierać że Polska to drogi kraj do życia i lepiej mieszkać w zagrzybionym pokoju w UK bo za tydzień pracy można kupić sobie najnowsze Playstation xD

Bezpośredni link do porównania jakby ktoś chciał powiększyć: https://i.imgur.com/YSGupnU.png

Zapraszam do dyskusji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
emigracjatostanumyslu - Taki tam ciekawy eksperyment dla zastanawiających się nad #em...

źródło: comment_o003GCHiMv56vZR4E8KNcHsbG3iAJ7L5.jpg

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
@bambus1899: pamietam, ze jak bylem w uk to minimalna byla okolo 4.50 funta, powiedzmy, ze nadal jest (choc pewnie juz jest troche wiecej). no to musisz lekko ponad 4h pracowac na jedzenie, u nas masz minimalna 13zl no to pracujesz minimalnie ponad 2.5h ;x jesli chodzi o mieszkania, to wiem ze w edinburgh, za minimalna to bym mial bardzo male mieszkanie i na nic by mnie nie bylo stac (pracujac normalnie
  • Odpowiedz
@Razz1 Roznica miedzy minimalnymi jest taka, ze w UK naprawde malo kto placi ponizej, a na lubelskiej starowce jedna albo dwie knajpy placa wymagane prawem 13zl, reszta placi studentom 8zl/h pod stolem. Bo dzieki temu studenci maja jeszcze stypendium socjalne.
  • Odpowiedz
@Vandzior: bo nikt normalny nie przelicza na pln'y, #!$%@? zyje sie w uk to porownuje sie do uk a nie przelicza na polskie zarobki. Po drugie 4.5 to nie wiem kiedy na godzine bylo.

Teraz minimalna miesieczna to 1200 gbp w malym miescie wynajalbys mieszkanie i mialbys na jedzenie. Na styk ale byloby.
  • Odpowiedz
kuzwa tak sobie myśle, ja za tydzień pracy w pl tez sobie mogę kupić najnowsze play stadion :D


@SacredSword: tylko to nie jest praca za minimalną, tam idziesz i kupujesz konsolę w koszcie gry w pl, a gry kosztują grosze (najnowsze produkcje 50 funtów vs 250 zł?)

znam kupę ludzi żyjących w UK a kupujących mieszkania w Polsce bo koszty kredytu są w #!$%@? niskie jeśli się zarabia w funtach, powiedzmy
  • Odpowiedz
@Pawel_II_Smieszek: no właśnie gdzie chodziłeś bo to co wrzucił to właśnie zahacza o siłę nabywczą - ewidentnie w Polsce jest taniej i można więcej kupić za takie same pieniądze. Coś chyba nie uważałeś na lekcjach

Zarabiając 3 razy więcej niż w Polsce można płacić ceny za jedzenie 1.8 razy większe. Mam nadzieję, że ma to sens.


@black-wolf: Oczywiście że nadal wychodzi lepiej ale należy dodać że trzeba wypierdzielić setki kilometrów
  • Odpowiedz
Gdyby było tak źle/tak samo jak w PL to ludzie by masowo nie opuszczali naszego kraju ;)


@ZagubionyPodroznik: No tym argumentem pozamiatałeś. Powiedz to bezdomnym Polakom w Londynie czy Berlinie ( ͡° ͜ʖ ͡°) A sama emigracja już dawno wyhamowała bo wraca tyle samo co wyjeżdża. Największy exodus był po wejściu do UE i koło 2007/2008 roku. Owszem zarabia się więcej i więcej zostaje po opłaceniu rachunków
  • Odpowiedz
@emigracjatostanumyslu:

W UK za te same produkty zapłacicie 3 razy więcej.

A teraz jeszcze policz ile razy więcej w UK zarobisz bo o tym zapomniałeś wspomnieć. Wiem że to bardzo skomplikowana matematyka ale może jakoś podołasz.

A teraz usuń to, bo wstyd mi za ciebie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz