Wpis z mikrobloga

Dziecko i Żona na pokładzie. Gdyby nie to, że zauważyłem gościa w lusterku ulicznym, to mogłoby się to skończyć mało przyjemnie.. Kierujący/a pojazdem o numerze rejestracyjnym PRA GS22 nie dostosowała się znaków i nie ustąpiła mi pierwszeństwa przejazdu stwarzając zagrożenie na drodze.

#polskiedrogi #rawicz
RevulsioN - Dziecko i Żona na pokładzie. Gdyby nie to, że zauważyłem gościa w lusterk...
  • 11
  • Odpowiedz
Ja rozumiem, że łamane pierwszeństwo powinni kierowcy ogarniać. Ale ustawiać drogę z takim pierwszeństwem tam, gdzie potrzebne jest lusterko do wypatrzenia innego auta?
  • Odpowiedz
@Adry420: Zgadzam się. Szczególnie, że po wybudowaniu obwodnicy na S5 już tak dużo osób tą drogą nie jeździ, a poczekać 5 minut przed przejazdem kolejowym to przecież nie jest jakaś tragedia.
  • Odpowiedz
@janekplaskacz: Wcześniej droga, z której wyjeżdżam, była drogą podporządkowaną - stąd te lusterko. Od kilku dobrych tygodni, w związku z objazdem, zmienili status drogi na główną. W związku z licznymi kolizjami od strony "starej głównej drogi" postawili od groma znaków ostrzegających w tym sygnalizator błyskowy ostrzegający o zmianach.. Trudno tego wszystkiego nie zauważyć..
  • Odpowiedz
Jest znak "zmiana organizacji ruchu" czyli pewnie ktoś leci na pamięć.

Ogólnie trzeba uważać, bo w podświadomości kierowców jak skrzyżowanie jest w kształcie litery T, to ci którzy jadą prosto mają pierwszeństwo bez względu na znaki...
  • Odpowiedz