Wpis z mikrobloga

W sumie nie dziwie się, że usunęli umowy handlowe, skoro AI i tak ich nie chciało podpisywać. W taki sposób pozbywają się problemu zrytej AI, która nie zmienia się od Rome 2.


@RezuNN: Ja sobie jakoś radziłem,było ciężko to fakt(zawsze grałem na najwyższym poziomie) no ale w końcu to jest wymagająca gra.
może w modach naprawią xD


No oby xD

Tak po za tym jak z realiami handlu między państwami w tamtym okresie?


@yeron: Tym zajmowali się w większości handlarze,natomiast tego typu umowy między państwami istniały i miedzy innymi porządkowały one system miar oraz gwarantowały na przykład równouprawnienie przed średniowiecznymi sądami,no i pamiętajmy też że handel zawsze lepiej się rozwija jeżeli handlarze jadą do kraju które jest dla nich przyjazny, im lepszy handel
Bo gra wtedy by była za trudna? Teraz wszystkie gry są pod casuali, nie to co kiedyś kurła przy Medival 2. Musiałeś podbić dany kraj żeby nim grać a nie kupić miliard dlc jak w Warhammer'u.


@Admerius: No przykre jest to co mówisz,dzisiejszy gry nie wymagają ogromnego wysiłku intelektualnego tak jak kiedyś,a szkoda bo to jest moim zdaniem ten najlepszy i najciekawszy element każdej gry strategicznej ()
Total Ware przestałem ogarniać przy edycji Empire - dużo się to to jakościowo różni od np. Viking Invasion?


@Dziadekmietek: Nie grałem niestety w Viking Invasion,mój pierwszy Total war to był Rome Total War.
@yeron: Bardzo źle wyglądał handel,ponieważ wyspy brytyjskie były ciągle napadane między innymi przez wikingów,wiec handel w takich warunkach jest bardzo utrudniony,oczywiście królestwa które były w sojuszu to na pewno miały również jakieś układy handlowe.

Opowiem ci w skrócie jak wyglądała sytuacja na tych terenach w IX wieku ()

Królestwa Anglosaskie czyli tak zwana Heptarchia ( Królestwo Anglii Wschodniej, Essex, Kent, Mercja, Nortumbria, Sussex i
Da się ustawiać podatki w zakładce gospodarki (domyślnie 5 na klawiaturze).


@porter21: A masz rację nie zauważyłem tego,gapa ze mnie xD

W tej samej zakładce masz też możliwość sprawdzenia jak przebiega handel z innymi frakcjami i podsumowanie przychodów oraz rozchodów państwa.


No spoko,ale nie masz na to żadnego wpływu,tzn automatycznie handlujesz z frakcjami.

Jest jakaś możliwość zablokowania handlu z daną frakcją? Coś jak nałożenie embargo?
Bo to nie są Total Wary dla weteranów serii, po co robić, skoro można wydać półprodukt, a owce i tak się na niego rzucą?


@CorTuum: #!$%@? jeszcze z gry szpiegów,to już dla mnie jest kompletnie niezrozumiałe (,)
@yeron:

Prawidłowo, nie trzeba się użerać z hordą komarów dx


Gra strategiczna powinna być trudna,taka jest moja opinia że mózg powinien intensywnie pracować ( ͡° ͜ʖ ͡°)