Wpis z mikrobloga

pytanie do tych co zdawali prawko w Szczecinie. Jak po zaliczeniu jazdy po łuku wyjechać z tego manewru i ustawić sie do kolejnego? Wszędzie są ciągłe linie. Czy obowiązuje zasada że przejechanie ciągłej linii na placu przy ustawianiu sie do kolejnego zadania równe jest oblaniu egzmainu czy to już przeszłość?
Plac egzaminacyjny: https://www.google.de/maps/@53.4549892,14.5716286,89a,35y,270h/data=!3m1!1e3?hl=pl
Plac na którym się uczyłem na łuku na tej pierwszej prostej miał w jednym miejscu linie przerywaną i tamtendy z kierunkowskazem wyjeżdżałem z łuku. Tutaj nie ma czegoś takiego. Pozatym pozostałe manewry są tak jakby odwórcone o 180* w stosunku do tego na którym się uczyłem. Chodzi o kategorie C, nie wiem czy na B robi sie plac, ja zdawałem dawno temu, wtedy plac był i też był na łuku obszar przerywanej linii do wyjechania z łuku, bo przejechanie po ciągłej konczylo sie oblaniem.
#szczecin #naukajazdy #prawojazdy #motoryzacja
  • 11
Plac na którym się uczyłem na łuku na tej pierwszej prostej miał w jednym miejscu linie przerywaną i tamtendy z kierunkowskazem wyjeżdżałem z łuku.


@rzym3k: Czyli to był nieprawidłowy plac. Plac musi być taki jak w ustawie. Linie całego łuku muszą być ciągłe. Nie wolno stosować przerywanej.