Wpis z mikrobloga

Śmieszą mnie ludzie, którzy muszą zawsze dopowiedzieć jak to matura jest niby niepotrzebna w życiu xD Widać, że mają kompleksy z tym związane.
Matura jest po to, żeby iść na studia, ot prosta i nieskomplikowana sprawa, a najczęściej Ci którzy jej nie mają dorabiają sobie jakieś ideologie do tego w stylu "hur dur nawet nie masz zawodu po maturze".

#matura #przemyslenia
  • 11
@FireDash: wszystko spoko jak ktoś chce iść na studia, przykładowo brat mojej żony z góry wiedział ze odpuszcza maturę nie planuje studiów iż skupia się na swoim czyli rolnictwie i mechanice. Ja osobiście po paru latach w pracy stwierdzam iż napewno to jak kto się uczył nie jest w ogóle wyznacznikiem czy będziesz miał sporo pieniędzy albo kto będzie lepszym człowiekiem. Sam kończyłem studia techniczne btw
@FireDash Maturę trzeba mieć, bo tego wymaga społeczeństwo. Człowiek jest towarzysko skreślony i powszechnie uważany (i słusznie) za debila jeśli nie dał rady nawet zdać matury.
Potrzebna w życiu "żyć i żreć" nie jest, ale w życiu społeczno towarzyskim jak najbardziej.