Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę wyjechać na okres około dwóch miesięcy do Holandii, żeby zarobić trochę na studia. Dostałem propozycje z AB Job Servive i FHS. Z tego co czytałem to AB w miarę legitne jest ale szukam czegoś, żeby się nie przejechać bo jednak te 7k na czysto w dwa miesiące chciałbym wyciągnąć jeśli to wgl możliwe. Mam 21 lat więc obowiązuje mnie tak zwana wiekówka. Polecacie jakieś agencje? #holandia #praca #emigracja
  • 6
  • Odpowiedz
@Endoo na wiekówce dostaniesz około 300€ tygodniowo. 80 odciągną Ci za mieszkanie, 30 za ubezpieczenie i dojazdy. Z 50€ pójdzie na jedzenie. Zostaje 140€ do skarbonki. Przez osiem tygodni jesteś więc w stanie realnie wyciągnąć około 4500 PLN, o ile nic po drodze nie będziesz wydawał na rozrywkę.
  • Odpowiedz
@Endoo: Poszukaj sobie na necie ogloszen agencji EU people, mala, ale bardzo rzetelna agencja, ostatnio rozsylali jakis spam, ze szuakaja pickerow. Z tego co sie orientuje u nich nie ma wiekowki.
  • Odpowiedz
@MarheV na śniadanie jogurt z musli za 0.80. Do pracy 5 bułek (1.50) z jakimś kipfilet (1.00). Po pracy gotowy posiłek do mikrofali z AH za 2.80. I masz dniówkę za 6.50€. Zostaje sporo kasy na rosół w niedzielę i piwko w sobotę wieczorem. Sorry, ale jeśli ktoś jedzie maksymalnie oszczędzać i odłożyć do skarbonki, to te dwa miesiące wytrzyma nawet o chlebie i wodzie.

305€ była minimalna wypłata tygodniowa w wieku
  • Odpowiedz
  • 0
@Amfidiusz podwyżki, za którymi poszły podwyżki ubezpieczenia i wynajmu mieszkań (agencyjnych) to kilka centów.
Dwa miesiące o chlebie i wodzie!? Zastanów się co Ty piszesz za bzdury. Jaki kipfilet za 1e!? 1kg piersi to od 6 do 8e. A druga sprawa jak ktoś tutaj przyjeżdża to przeważnie do fizycznej pracy a nie za biurko, więc skądś te kalorie trzeba uzupełnić. Chcesz to i za 20e przeżyjesz no może 40 tj. Pisałem wyżej
  • Odpowiedz