Wpis z mikrobloga

Póki co nie szykuję chleba, ani talerza i sztućców, posłucham naszego mentora komodę vel bebzuna i nastawię się na to, że to GÓWNO! Lecę na ogród
  • Odpowiedz
@Miii_Kiii, @Mirush, @natalia-roslon, @wesoly_bulgar, @Gulash2k, @Infrass, @gburka, @Zawod_Syn, @jakub722, @valarr, @kafi_pzlzs, @Zamaloczasunalogin, @Decebal, @NikoHuskie
Podsumowując, wszystko wyszło jak przy normalnym grillu. Zaiste tak jak wspomniał @Kremufczyn, trzeba trochę podmuchać, żeby cała powierzchnia(była czerwona), ja nie musiałem tego robić, bo akurat silny,zachodni wiatr mi towarzyszył.Mięsko wyszło super, warzywka super, bebzuna racje? nie super. Chyba zacznę testować jego wątpliwe teorie:)
  • Odpowiedz
@Gruba_Ryba wynalazca tego grilla powinien dostać jakiegoś nobla czy coś. 5 zyla w biedrze, nie musisz się babrać w węglu, nosić ze sobą całego grilla, jest podpałka, nawet nóżki są, grill idealny na wyjście ze znajomymi na plażę itp. Ogólnie ja bym tam dodał jeszcze do środka z 10 zapałek z draską bo można zapomnieć o ogniu, ale zawsze ktoś w okolicy zapalniczką poratuje. Ja zawsze robię na nim idealne hamburgerki.
  • Odpowiedz