Wpis z mikrobloga

@zaxcer: nie mówię, że to sztywny przepis jest, ale jak takie zagranie, że gdzies się ręka odbije czy zwykły faul to już nie dają czerwonych przecież tylko właśnie zółtą i karny. W takich sytuacjach jak opisałeś to wiadomo, że inna para kaloszy
@Minieri upadajac musiał wykonać ruch ręką. Oglądając powtórkę widać, że ręka która uderza w piłkę potem osłania twarz. Nie wiem jak upadajac miał schować te ręce, tym bardziej jak upadal tak jakby siadem plotkarskim
@Minieri: za celowe moze i tak. Wiadomo, ze jak zawodnik kopnie z premedytacja w polu karnym rywala, to bedzie i karny, i czerwo.Ale zeby mowic ze to dotkniecie reką bylo celowe? tam bylo tak malo czasu na reakcje, ze nie ma mowy o celowosci.
@Minieri: Dopóki nie zostaną jasne postawione przepisy ze ręka=karny,póty bedą takie sytuacje jak ta.Bo niestety ile ludzi tyle interpretacji x sytuavji...
@Minieri: imo tutaj mamy do czynienia z chowaniem rąk jednak. Widać, że ruch jest w stronę żeby ten obrys ciała zmniejszać. Mała odległość, szybka piłka, ja bym się nad karnym zastanowił
@Freza: Jeśli wiedział że będzie blokował uderzenie to nie powinien wystawiać rąk, tak jak to zrobił. Dla mnie jak najbardziej jest tu celowość, wiedział co robi.

@mwss: @cdawid1: Przepisy są w miarę jasne, tutaj o tym napisałem: https://www.wykop.pl/wpis/31090885/od-dawna-widze-ze-niektorzy-nie-rozumieja-co-to-oz/

I teraz tak - o niespodziewanej piłce nie ma mowy (wiedział że blokuje strzał), według mnie wystawienie rąk celowe, czyli ruch ręki w kierunku piłki (spójrzcie w pierwszym ujęciu video jak
@cdawid1: ale to tez nie ma znaczenia, czy on zatrzymal pilke reka z premedytacja czy nie. Gdyby nie reka, to bylby gol, a wiec karny oczywiscie sie nalezal. Sedziowie po prostu tego nie widzieli...
@Minieri: ale Ty zakladasz, ze w tym zagraniu byla celowosc. A ja to widze po prostu jako naturalne ruchy rekami. Idz biegac i zmieniac kierunek biegu bez ruszania rekami. Nie bylo zadnej celowosci. Celowosc bylaby wtedy, gdyby widzial ze pilka leci i specjalnie walnal ja reka. Czasu na reakcje tam absolutnie nie bylo zadnego. Tylko karny nalezal sie Romie...