Wpis z mikrobloga

Zagranie ręką Alexandra-Arnolda w polu karnym Liverpoolu. Według mnie oczywisty karny według przepisów - to nie była niespodziewana piłka, wiedział że będzie blokował uderzenie i ręce również nie są ułożone naturalnie. Karny i czerwona kartka.
#mecz #meczgif #ligamistrzow
Minieri - Zagranie ręką Alexandra-Arnolda w polu karnym Liverpoolu. Według mnie oczyw...
  • 34
  • Odpowiedz
@Freza: Ale serio spójrz na pierwsze ujęcie i jak spogląda skąd piłka będzie uderzona i wystawia rękę jeszcze bardziej. To nie jest naturalne, wiedział co robi.
  • Odpowiedz
@Freza jak mogli zostać wywaleni przez nieudolnych sędziów w momencie gdy w dwumeczu zagrali lepiej od Liverpoolu tylko przez około 40min? Dodatkowo w dwumeczu dostali dwa wątpliwe karne, a dzisiaj sędzia nie podyktował po 2 karne dla Romy i dla LFC. Robienie z Romy ofiar jak z Bayernu w tym dwumeczu to jakiś żart.
  • Odpowiedz
@Minieri To nie ma znaczenia czy wiedział gdzie piłka poleci czy nie. Miał rękę tak, że powiększył objętość ciała i tu nie ma dyskusji KARNY. Równie dobre mógł bronić jako bramkarz bo tak to wyglądało.
  • Odpowiedz
To nie ma znaczenia czy wiedział gdzie piłka poleci czy nie


@americanstarspl: Ma właśnie ogromne znaczenie, w przepisach jest wyraźnie napisane że ułożenie ręki nie zawsze oznacza zagranie faul, ale już celowe wystawienie ręki przy spodziewanej piłce tak. Nie ma czegoś takiego w przepisach jak powiększanie objętości ciała, chodzi o celowość takiego ułożenia rąk a w tym według mnie ją widać wyraźnie.
  • Odpowiedz
@Minieri Nikt nie jest w stanie stwierdzić czy to było celowe czy nie, dla mnie skoro ręką blokuje strzał lub dośrodkowanie, a jest poza obrysem ciała zawodnika to nie ma nawet dyskusji... Gdyby było inaczej to 90% karnych by się wybroniło "bo ja niechcący te rękę tam wsadziłem"
  • Odpowiedz
@Minieri: Karny oczywisty. Nie było celowego zatrzymania piłki, ale ręce zdecydowanie powiększały powierzchnię ciała, do tego piłka zmierzała w kierunku bramki. Tutaj nie ma dyskusji.
Nie ma już natomiast podwójnego karania - żółta karta, a nie czerwona.
Nie należy w kwestii podwójnego karania mylić sytuacji gdy zatrzymana jest korzystna akcja w polu karnym np. poprzez łapania za koszulkę, zatrzymanie piłki ręką lub podcięcie z sytuacją gdy w polu karnym został
  • Odpowiedz