Wpis z mikrobloga

@miesnakrowa: Demonizowanie odrzutu jak by to miało największe znaczenie przy strzelaniu. Zaskoczony pewnie będziesz jak ci powiem, że przy strzelaniu precyzyjnym z broni krótkiej pistolet trzyma się "ledwo, ledwo"? Jest tyle składowych na dobre strzelanie a wykopy tylko HURR DURR ODRZUT. Nie róbcie z tego sprawy jak by karabin miał urywać bark. Bo nie urywa.
  • Odpowiedz
mimo wszystko w ASG/Paint masz wiele zyc a w zyciu jedno wiec, a w tych zabawach wielu bardzo szarzuje.


@loczyn: stary, pobiegałbyś w lesie, gdzie do respa jest 20min drogi to wiedziałbyś, że tak nie jest XD Oczywiście na małych strzelankach tak jest, ale podczas rozgrywek w lesie nikt nie ryzykuje padnięciem żeby potem nie dość, że na respa zasuwać kilka minut to potem wracać na pole.

bron, inna waga, inny sposob ladowania, odrzut i huk. Co by ASGowcy nie gadali to te zabawki maja blizej do markerow z Painta niz realnej
  • Odpowiedz
@loczyn: Poczekaj, ale zakładasz, że w realnej sytuacji zagrożenia życia na prawdziwym polu walki ktoś z "przeszłością w paintballu" dziarsko odruchowo wyskoczy zza zasłony, bo "na 50m to nie trafią w biegnącego" albo stwierdzi, że może się schować za krzaczkiem, bo "kulka nie przeleci"?
To założenie równie absurdalne jak to, że żołnierz, który kiedyś z kumplami zagrywał się w Battlefielda, teraz postanowi zeskoczyć z 2 piętra, bo jak trafi na murek, to mu zejdzie mało HP...

Dwa - oczywiście, że to zabawki. Zanim zacząłem strzelać z palnej, to w airsoft bawiłem się namiętnie przez całe lata z bandą kumpli - od weekendowych j-----k po symulacje 48h w górach z komunikacją radiową, nawigacją w MGRS, procedurami ewakuacyjnymi i systemem trafień RED . NIGDY nie miałem problemu z jakimiś mitycznymi "złymi nawykami" wyniesionymi z zabawy. Wystarczy nie być kretynem, żeby w lot pojąć różnicę w ładowaniu, przeładowaniu, usuwaniu zacięć i odpowiedniej postawie między airsoftem a bronią palną.

Swoją drogą - tylu wyżej widzę ekspertów z dziedziny strzelectwa bojowego i sportowego, że chylę czoła. Te wszystkie uwagi o ODRZUCIE (no bo przecież nasi eksperci na co dzień n----------ą seriami z .308 i .357). Standardowe kalibry, które spotyka się w wojsku to .222 w karabinkach i 9mm w pistoletach. Ktokolwiek strzelał z obu tych kalibrów, ten wie, że odrzut jest bardzo symboliczny i nawet wątłej budowy kobieta (nie umniejszając paniom oczywiście) bez problemu poradzi sobie z
  • Odpowiedz
XD czekam na jakąś konstruktywną dyskusję ale póki co to tylko 'NIE WIESZ NIE PISZ, NIE ZNASZ NIE OCENIAJ" xD


@Pies_mi_morde_lizal: Konstruktywna krytyka jest taka, że "snajper" w ASG strzela na odległość kilkudziesięciu metrów, czyli na odległości praktycznie pistoletowe, a zwykli "strzelcy" strzelają na odległość od kilkunastu, do kilkudziesięciu metrów, ale znacznie poniżej 50m, więc takie rzeczy jak taktyka zielona są im zupełnie obce i co najwyżej mogliby się nauczyć walki w budynkach, ale w budynkach gracze ASG stosują jakieś specjalne zasady typu legendarne już "pif paf nie żyjesz"

czarną i zieloną taktykę mają lepiej o-----ą niż niejeden
L.....i - > XD czekam na jakąś konstruktywną dyskusję ale póki co to tylko 'NIE WIESZ...
  • Odpowiedz
@rales: Siedzę w temacie ASG od początku roku i jak widać na każdej strzelance jest towarzystwo które bawi się hobbystcznie ale trafiają się fanatycy, którzy gotowi są umrzeć na froncie od plastikowych kulek XDD
Chociaż podstawy taktyki, polepszenie kondycji, zaznajomienie się z wieloma szczegółowymi replikami broni może być jeszcze przydatne w życiu.
  • Odpowiedz
@FarGO: Poza tym spotkałem w asg kolesia co zawodowo siedzi w przemyśle militarnym i prawdziwej broni, ale bawi się w Asg bo jak to mówił ,,fajnie czasami postrzelać do kogoś" Gdyby nie asg to kto wie czy kogoś by nie odstrzelił XDD
  • Odpowiedz
@Pies_mi_morde_lizal Niestety masz po części rację. Jesteśmy szkoleni tak a nie inaczej dlatego że nikomu się nie chce. Zazwyczaj jest to wszystko na pałe, stanie w miejscu chowanie się po krzakach, a jak przyjdzie kontrola to wtedy świrowanie że coś robimy. Mówię tylko na zasadzie jednostki w której służy kolega( ͡° ͜ʖ ͡°) natomiast u mnie szkolimy się bardzo intensywnie i każdy z żołnierzy jest świetny w
  • Odpowiedz