Wpis z mikrobloga

@qwerty93: Szczerze nie znam się na tyle na Macach żeby się wypowiedzieć;p Już parę osób mi zwróciło uwagę na tego kompa, tylko jak się spojrzy na technikalia, to wychodzi że pierwszy lepszy MSI za 4-5k ma lepsze "wnętrzności". Rzeczywiście optymalizacja system - "wnętrzności" robi tutaj taką robotę?
@Tomash49: Jeśli chodzi o maca to nie patrz tak bardzo na "wnętrzności" bo mac z 8gb ramu może spokojnie renderować film 4k i pracować można na full podglądzie gdzie w "normalnym" kompie z 8gb ramu podgląd na 1/8 by się mocno zacinał :P

Maki po prostu mają optymalizacje i w tym jest ich magia ;p
@sirrek: Popatrz, to może to jest kluczowa sprawa o której nie wspomniałem. Używam Premiere Pro i tego będę używał nadal. Ekran 13 wydaje się rzeczywiście za mały (bo teraz nawet w 15 mi chwilami miejsca brakuje), a z 15 calowym makiem na pełnym wypasie nie zmieszczę się w 7k.

Dodatkowo potrzebuję również wejścia na karty SD i HDMI (w macu pewnie przejściówka).
Biorąc to wszystko pod uwagę, filtrując sobie w allegro laptopy, pojawiają się następujące marki / modele:

Lenovo Legion Y520
MSI GS63
MSI GL62MVR
ASUS VivoBook Pro
ASUS Rog Strix
HP OMEN FHD

Z czego najsensowniejszy wydaje się być taki zestaw MSI GS63VR STEALTH PRO i7 16GB 1TB GTX1060 6GB w okolicach 4,6k
@PITSTOP: Ale proxy jeśli dobrze to rozumiem, sprawi że łatwiej się pracuje przy montażu. Pytanie jak to wygląda z renderowaniem?

No i dodatkowo, czy dostanę nowego maca pro z 15 calowym ekranem i sensownymi flakami w cenie <7k? Czy będzie to raczej coś podobnego do wymienionego wyżej MSI jeśli chodzi o staty, ale zapłacę 2,5k więcej za markę, czas pracy na baterii i wygląd?;p
@sirrek: Nie znam tego modelu w ogóle, nie mam żadnego doświadczenia z Dellem, więc ciężko mi stwierdzić.

@Cola_Man: Za to ASUSa używam firmowego Zenbooka UX410U i sprawuje się dobrze, więc może ASUS to jest dobry trop.

https://www.x-kom.pl/p/358140-notebook-laptop-156-asus-rog-strix-gl502vm-i7-7700hq-16gb-1281tb-win10.html
Nawet trochę taniej niż zakładałem. Jest mały ssd pod system, jest duży hdd pod materiały foto/video. Jest 16GB ramu i GTX1060.

Wygląda dobrze.
@Tomash49: ja bym proponowal Ci kupic pieca. nie dosc ze wygodniej bo masz "wymuszona" poprawne siedzenie a uwiez mi nontowanie filmow z lapkiem na brzuchu przez 3h zabija Ci plecy i've been there :P to rowniez slyszalem ze laptopy ciezko znosza tak duze przeciazenia w tak dlugim czasie. slyszalem o przypadkach gdzie ekipe sie doslownie porozklejaly podzespoly w lapku... tzn. bedzie sie grzal i to niemilosiernie. moim zdaniem za 7k zmontujesz
@tomuho: Masz rację, problem jednak w tym, że po prostu nie mam miejsca na kompa stacjonarnego. Mieszkam z narzeczoną w kawalerce, 1 pokój, całość 30m2. Wiem że dla chcącego nic trudnego, ale zaraz się tu zrobi turbo graciarnia i nie mogę sobie na to pozwolić. Nie miałbym nawet sensownego miejsca w którym mógłbym postawić tego kompa.