Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@totalski:
Znam dwa przypadki, gdzie nawet pojemników na śmieci nie było w gospodarstwie domowym( ͡° ʖ̯ ͡°)
Teraz już mają, ale podejrzewam że proceder dalej trwa w najlepsze
  • Odpowiedz
  • 171
@ameliniowyguzik oczywiscie ze trwa w najlepsze. Co ciekawe ten teren to otulina parku wiec obowiazek posiadania kubla i regularnego wywozenia byl od lat. A smieci "do jamy" wozilo sie i wozi nadal. Nie wiem jak trzeba miec nasrane we lbie, zeby majac kubel na podworku placony ryczltem nadal nieleganie wozic smieci do lasu. Domyslam sie, ze tradycja rzecZ swieta
  • Odpowiedz
@totalski: nie wiem jak w innych rejonach, ale u mnie nawet jak masz za dużo i postawisz obok pojemników itp to zawsze zabiorą, tak samo segregacja, niby jest 10 worków na dom przy wywożeniu, ale podczas remontu oddałem 37 i bez problemu zabrali.. także najprawdopodobniej niechęć do segregacji i mentalność że obok do lasu można #!$%@?ć bo to przecież nie jego.
  • Odpowiedz
  • 2
@GrindujTopy no tak. Tyle lat bylo dobrze, przyszli ekologi i durnot nawymyslali. Plastikowa butelka przed wyrzuceniem przeciez musi byc dokladnie zakrecona i wyrzucona w stanie jak prosto ze sklepu. Zgnieciona sie nie liczy :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@totalski: wiem, że Ci się pewnie nie będzie chciało tym gitary zawracać, ale bez tego nic się nie zmieni jak będziemy wszyscy to "olewać" - może to gdzieś zgłosić? Leśnictwo, Straż Gminna, Policja, sanepid, nie wiem - komukolwiek. Może ktoś się przyjrzy śmieciom, może będą jakieś patrole dodatkowe w okolicy, może jakaś kontrola na okolicznych mieszkańcow... zróbmy coś z tym :/
  • Odpowiedz
  • 0
@Bobsoon widzialem np banki po oleju z logiem CPN. Albo szklane butelki po mleku i Ptysiu. Watpie by ktos po tylu latach ustalil kto to wyrzucil :) Ale jak sie trafiaja w rowach worki swiezych smieci to kto wie.
  • Odpowiedz
@totalski: Teraz już na wsich każdy ma kubeł na śmieci, nikomu nie chce się jeździć po lasach żeby śmieci wywalać. Tak się składa że też miałem problem bo ktoś w moim lesie zrobił dziure, najpierw kradł piasek potem wyrzucał śmieci. Okazało się że to nie ludzie ze wsi śmiecą tylko jakaś firma utylizująca odpady medyczne. Może kiedyś chłopi wywozili śmieci do lasu, teraz to głównie super extra januszpole śmiecą w lasach.
  • Odpowiedz