Wpis z mikrobloga

Mirky, podłączyłem sobie w domu 2 routery w jedną sieć, obu routerom nadałem to samo SSID i hasło i chyba przez to co jakiś czas rozłącza mi dekodery, konsolę, komputer. Jak skonfigurować routery żeby to miało ręce i nogi? Teraz ustawiłem inne SSID na pierwszy router ale chciałbym żeby w całym domu była ta sama jedna sieć i urządzenia same płynnie przechodzily pomiędzy routerami aby uzyskiwać jak najlepszą jakość połączenia, o ile jest to możliwe. Bridgowanie da radę?
#informatyka #siecikomputerowe
  • 6
@SuchyArbuz: Nie da rady. Wifi to połańczanie break before make. Może być taka sytuacja, że urządzenie łączy się z routerem A, oddala się od niego i jest już bliżej routera B ale nadal łączy się z A. Musiałbyś wyłączyć wifi w urządzeniu i je jeszcze raz włączyć. Do takich zastosowań stosuje się kontrolery wifi, aby zrobic roaming między róznymi access pointami, to kontroler wie gdzie jesteś i przełącza cię do najlepszego
@SuchyArbuz: ladny obrazek. serio, obrazki bardzo czesto pomagaja ogarnac sprawy. Zalozmy ze twoj router 1 (R1) ma adres 192.168.1.1. Skonfiguruj router 2 (R2) aby na portach LAN miał adres 192.168.1.2 i wylaczasz na nim DHCP. Z Lan 1 w R1 kable do Lan 1 w R2. Dzięki temu R2 bedzie teraz tylko switchem (prawdopodobnie z 3 wolnymi portami, zwykle routery mają po 4 gniazda LAN - jedno zajmuje kabel z R1)
@Gooma: Ustawiłem tymczasowo na r1 192.168.1.3 żeby nie było z r2 konfliktu adresów bo miał ustawiony 192.168.1.1, a chce żeby r1 miał końcówkę 1, no a r2 końcówkę 2, teraz nie mogę się podpiąć pod r2, ciągle mieli i wyskakuje że witryna jest nieosiągalna, ani w pierwszej sieci ani w drugiej nie idzie się połączyć. ipconfig /release i /renew nic nie dają