Wpis z mikrobloga

Robię zadanie na rekrutację i zastanawia mnie jedno. Robię w MVC i mam podpiąc się pod API (takie polecenie). Stworzyłem model klasy, która zawiera jakieś parametry, do tego dodałem metody, które ta klasa przetwarza. Muszę się podpiąc pod API. Zastanawiam się, czy metoda, która wyśle żądanie POST do serwera poprzez API powinna być napisana w Modelu? Czy powinienem był ją wrzucić do kontrolera?
Mam tez użyć w zadaniu ajaxa, więc podejrzewam, że program ma wyrzucić wynik bez odświeżania strony. W jaki sposób wtedy moge wywołać metodę, która wyśle post na serwer z api i dostanie zwóconą wartość w json? Użyć przycisku w widoku, czy wywołać metodę z kontrolera? Czy wywołać metodę z modelu?

#csharp #programowanie
  • 6
@Razi91: W przypadku MVC gdy przełączam pomiędzy widokami, to kontroler ma w sobie odpowiednie metody które to robią. Sęk w tym, że jeśli chce wysłac żądanie post to w teorii metoda która łączy się z zewnętrzną stroną powinna być wsadzona do modelu na chłopski rozum, gdyż to ułatwia potem przeniesienie plików do innego projektu. Jednak mam dylemat, bo jeśli chcę wysłać żądanie na serwer, to musiałbym wrzucić button na stronę widoku
Generalnie IMO warto zrobić sobie warstwę do komunikacji, żeby mieć do niej dostęp z każdego miejsca. Jeżeli chodzi o pobieranie konkretnych obiektów to model może być dobrym miejscem na to, ale nie lubię mieszać warstwy samych danych ze śmieciami komunikacji, chyba że mi to backend zapewnia. Nie programuję w ce-krzyżyku, nie wiem jak tam dokładnie to wygląda. W Javie EE z Hibernate pobieraniem z bazy zajmują się niejako modele. W Django/Python model